Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jakie donice sprawdzą się w ogrodzie? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Jakie donice sprawdzą się w ogrodzie?

Ogród to miejsce, które kojarzy nam się przede wszystkim z roślinami rosnącymi w ziemi. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele osób sadzi rośliny w donicach, umieszczając je w swoich założeniach ogrodowych. Takie donice oczywiście muszą kolorystycznie oraz pod względem materiału, jak najbardziej pasować do ogrodu, który charakteryzuje się lekkością i naturalnością.

Donice wykonane z betonu

ogrodowe donice - beton architektonicznyNajpierw warto sobie uzmysłowić, dlaczego niektórzy ludzie umieszczają donice w ogrodzie. Czasem jest to podyktowane czysto estetycznymi względami. Ogród być może wydaje się zbyt spokojny i za mało strojny, dlatego pojawiają się w nim piękne donice. Potrafią one bardzo szybko ożywić całe założenie, szczególnie jeśli mają wyraziste i radosne kolory. Jednak najczęściej dzieje się tak ze względów czysto praktycznych. Mnóstwo roślin nie jest w stanie wytrzymać całej zimy na dworze. Szybko wówczas usychają, zaczynają obumierać pod wpływem mrozów. Dlatego zamiast każdej jesieni wykopywać taką roślinę, o wiele lepszym pomysłem jest wstawienie jej właśnie do donicy. Wówczas gdy tylko zajdzie taka potrzeba, można ją przenieść do piwnicy czy też do domu. To pomaga chronić roślinę, ponieważ zbyt częste jej przesadzanie, mogłoby bardzo źle wpłynąć na jej ogólny stan. Obecnie z tego właśnie względu mnóstwo osób inwestuje w ogrodowe donice – beton architektoniczny stał się natomiast jednym z najbardziej ulubionych materiałów, jeśli chodzi o ich wykonanie. Beton sprawdza się w ogrodach przede wszystkim dlatego, że jest naturalny, a jego kolor bardzo uniwersalny oraz neutralny. Nie wyróżnia się zbyt mocno, a jednocześnie ma także inną zaletę – przykuwa wzrok swoją monumentalnością. Dlatego też gdy specjalnie wyeksponujemy taką donicę, może ona bez trudu pełnić rolę dekoracji. Natomiast jeśli zdecydujemy się postawić ją w ukryciu, nie będzie ona zwracała na siebie zbytniej uwagi. Takie donice można oczywiście zakupić w wielu punktach, w których znajduje się wyposażenie ogrodów. Można ją również zamówić poprzez internet.

Donice betonowe zdecydowanie zyskują na popularności i coraz więcej osób decyduje się na to, by umieścić je również w swoich ogrodach. Przede wszystkim ma to wymiar bardzo praktyczny, rośliny nie tolerujące mrozów można w nich umieszczać, by chować je na tą mroźną porę. Możemy również zrobić tak po to, by nasz ogród był bardziej ożywiony i zawierał elementy, które przykuwają wzrok. Wiele betonowych donic ma piękne i delikatne żłobienia. Dzięki temu wyglądają one tak, jak starodawne donice z ogrodów francuskich.