Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Karta graficzna - jak dobrze ją dobrać? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Karta graficzna – jak dobrze ją dobrać?

Odkąd miałam komputer to nie było chwili, gdzie nie poświęcałam czasu na granie w gry komputerowe. Dają naprawdę dużo rozrywki nie wychodząc przy tym z domu. Można grać samemu jak ze znajomymi przez internet, czy nawet siedząc razem w domu. Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem w grach komputerowych jest grafika – która z miesiąca na miesiąc stawała się bardziej szczegółowa. Co za tym idzie zapotrzebowanie silniejszej kart graficznej, żeby w ogóle jakakolwiek nowa gra odpaliła.

Kupno karty graficznej

gtx 1070 ze sklepuJeśli chodzi o wybór karty graficznej, to nie jest dość proste. Trzeba dobrze przekalkulować swój budżet jak i możliwości komputera. Na szczęście reszta moich komponentów w komputerze została wymieniona, więc na spokojnie mogę zainwestować w kartę graficzną z najnowszej technologii. Świat gier ma bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o gatunki i mechaniki gier. Najbardziej rozwijającą rzeczą w grach komputerowych jest grafika, która bardzo dużo zmienia wygląd gier – przez co są wymagane lepsze karty graficzne z silniejszą siłą obliczeniową. Ja sama wybrałam kartę graficzną gtx 1070 ze sklepu stacjonarnego, ponieważ wydajność ma trzy razy zwiększoną w porównaniu do swoich poprzedników, dzięki temu mogę włączać najnowsze gry komputerowe na bardzo wysokich detalach graficznych i nie martwić się o ewentualne zacinanie się – czy też błędy w teksturach. Karta graficzna gtx 1070 ma do zaoferowania maksymalnie do 8 GB wbudowanej pamięci, żeby nie przeciążać pozostałych komponentów w komputerze oraz jest to ważny czynnik do płynnego działa gier. Wbrew pozorom grafika bardzo dużo zmienia w samej rozgrywce. Wszystko działa płynniej, grafika jest bardziej realistyczna – a same wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Człowiek jest wstanie wczuć się w klimat gry komputerowej, co za tym idzie odczuwana przyjemność z grania w gry komputerowe. Sama karta graficzna gtx 1070 jest przyszłościowym wydatkiem, ponieważ będzie ona w stanie przetwarzać jeszcze kilka kolejnych rozwiązań graficznych. Dzięki temu kolejna wymiana może wystąpić za jakieś 2 albo 3 lata później.

Osobiście jestem zadowolona z tej karty, dzięki niej jestem w stanie zagrać w najnowsze gry komputerowe, które ledwie wyszły na rynek – teraz nie pozostaje mi jak cieszyć się graniem w pojedynczy tryb jak i wieloosobowy z moimi znajomymi, oraz czekać na kolejne premiery nowych gier komputerowych. Dzięki grą komputerowym można naprawdę fajnie spędzić czas jak i się wyciszyć przed kartkówką, czy egzaminem. Nawet jak ma się ten gorszy dzień, można na spokojnie sobie w coś zagrać.