Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Kiełkowanie pomidorów z użyciem growboxa - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Kiełkowanie pomidorów z użyciem growboxa

Pomidory to bardzo zdrowe owoce, zawierające dużo żelaza oraz potasu. Coraz więcej sklepów oferuje szklarniowe pomidory o zagranicznym pochodzeniu, nie tak zdrowe, jak gruntowe, rodzime owoce. Można ominąć ten proces, uprawiając je w domowym zaciszu. Jest to roślina łatwo adaptująca się i niewymagająca specjalnej opieki, a przy tym mogąca sprawić dużo satysfakcji przy opiece nad nią.

Jak pomóc domowym pomidorom rosnąć

growbox zestaw do uprawyNiewiele osób słyszało, że growbox zestaw do uprawy pomidorów może z powodzeniem zastąpić naturalne światło. Jest to niezwykle korzystna alternatywa dla osób nieposiadających własnej ziemi. Często przy kiełkowaniu roślin w naturalnych warunkach można napotkać problem dotyczący niewłaściwej pogody. Zbyt deszczowe warunki spowodują gnicie roślin, przesyt słońca spali je, przez co żadna z nich nie wyrośnie. Pomidor również podlega tym zasadom. Dlatego chyba najkorzystniejszą możliwością dla pasjonatów domowej uprawy jest skonstruowanie elektronicznego, sztucznego zamiennika uprawy zewnętrznej. Koszt zarówno pod względem nakładu siły, jak i finansów jest zaskakująco niski. W ramach maksymalnej oszczędności da się skonstruować growboxa, używając jedynie rzeczy z recyklingu. Montując takie sztuczne warunki, można wyhodować zdrową roślinę niewymagającą specjalnej troski. Niekiedy można nawet kupić gotową aparaturę, do której trzeba tylko wrzucić nasiona i dolać wody. Resztę zrobi za nas samo urządzenie podłączone do prądu. Polecam jednak pobawić się chwilę i skonstruować taką uprawę własnoręcznie, ponieważ podczas tego procesu można się sporo nauczyć z zakresu elektroniki. Dobierając odpowiednie oświetlenie, rodzaj gleby i doniczek oraz selekcjonując nasiona, można zoptymalizować uprawę, która da nam dużo owoców przy zbiorach. Nie jest to wcale niezdrowa alternatywa – jeżeli nie będziemy dodawali do doniczek szkodliwych nawozów, sama roślina nie zmieni się znacząco zarówno pod względem rozwoju, jak i smaku samych pomidorów. Należy pamiętać o zapoznaniu się z dokładnymi instrukcjami na temat startu takiej rośliny, aby nie uszkodzić jej przed wykiełkowaniem.

W odpowiednich warunkach pomidory pod sztucznym oświetleniem potrafią urosnąć pod sam sufit i kilkukrotnie owocować. Zachęcam do spróbowania tej metody, a już po kilku tygodniach do dwóch miesięcy będzie można cieszyć się owocami świeżo zerwanymi z krzaka. Będą się one komponować idealnie z ulubionymi daniami, sałatkami. Ubarwią również kanapki, lecz przede wszystkim cała zabawa dostarczy dużo naturalnej radości.