Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Koło pasowe dostarczające prąd w samochodzie - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Koło pasowe dostarczające prąd w samochodzie

 

Koła pasowe są bardzo ważnym elementem alternatora to dzięki nim alternator może sprawnie funkcjonować i przekazywać prąd elektryczny do akumulatora w trakcie jazdy samochodem. Energia te jest tak ważna ponieważ dzisiejsze samochody nie są w stanie normalnie działać bez ciągłego dostępu energii elektrycznej. Pojazdy poruszające się dziś po drogach są bardzo skomputeryzowane i każdy silnik bez wysłania sygnałów z i do komputera nie był by w stanie równomiernie pracować. 

Wymiana koła pasowego w moim samochodzie

zamknięte koło pasoweKilka lat temu po zdaniu prawa jazdy postanowiłem za odłożone pieniądze kupić sobie samochód. Wybór padł na kilkuletni pojazd z silnikiem diesla. Od pewnego czasu zauważyłem że coś jest nie tak z pracą silnika. Postanowiłem troszkę poszukać informacji na ten temat w internecie i udało mi się ustalić, że przyczyną może być koło pasowe, które wraz z alternatorem odpowiedzialne jest za przekazywanie prądu do akumulatora w trakcie gdy samochód porusza się po drogach. Silniki diesla montowane kiedyś w samochodach nie potrzebowały energii do prawidłowego funkcjonowania. Prądu musiało wystarczyć tylko na tyle aby samochód odpalić później akumulator był nie potrzebny. Niestety silniki nowej generacji są tak bardzo naszpikowane elektroniką oraz różnymi czujnikami, że bez stałego dostępu do prądu nie są w stanie normalnie pracować. Z racji iż interesuję się trochę motoryzacja postanowiłem poszukać w okolicznych hurtowniach zamknięte koło pasowe bo właśnie taki typ tego podzespołu występuje w samochodach z silnikiem diesla. Typ otwarty występuje w samochodach z silnikami benzynowymi. Cała wymiana nowego koła pasowego poszła bardzo sprawnie i bez jakichkolwiek komplikacji. Tak więc jeśli zauważmy że alternator zamontowany w naszym samochodzie nie funkcjonuje poprawnie pierwszą rzeczą jaką zrobimy powinno być sprawdzenie stanu technicznego koła pasowego. Specjaliści z branży mechaniki samochodowej zalecają przeprowadzenie takich kontroli co sześćdziesiąt tysięcy kilometrów. Jest to optymalna odległość w której koło pasowego może zacząć być wyeksploatowane. Najczęstszymi objawami, które sugerują, że koło pasowe należy wymienić są: wyraźnie głośniejsza praca paska wielorowkowego lub wyczuwalne zwiększenie przenoszonych drgań. Wyżej wspomniane kontrole kół pasowych muszą być przeprowadzone za każdym razem gdy wymienimy pasek wielorowkowy.

Tak wiec jeśli posiadamy samochód z silnikiem diesla warto przeprowadzać okresowe kontrole sprawności koła pasowego. Jeśli jesteśmy w stanie odczuć lub zauważyć, że nasz samochód pracuje inaczej lub są jakieś problemy z dostarczaniem prądu do wszystkich układów niezbędnych układów. Rozwiązaniem może być wymiana koła pasowego zarówno w samochodach z silnikiem diesla i spalinowych.