Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Konstrukcja poidła dla cielaka - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Konstrukcja poidła dla cielaka

Małe zwierzęta podobnie jak mali ludzie wymagają zdecydowanie więcej opieki i uwagi, ale na szczęście z pomocą hodowcą takich zwierząt bardzo często przychodzą producenci oferujący różne ciekawe i praktyczne rozwiązania. Hodowcy bydła w sposób szczególny powinni zainteresować się poidłami dla cieląt, bo ich budowa jest zawsze tak przemyślana, żeby były dopasowane do budowy ciała konkretnego gatunku i dlatego ich użytkowanie przebiega naprawdę sprawnie w każdych okolicznościach. Takie poidła mogą się również znacząco różnić, w zależności od tego, co dokładnie ma być z nich pomocą podawane, bo wraz z wiekiem zmieniają się także potrzeby.

Jakie elementy zobaczymy w poidle dla cieląt?

poidło dla cielątWszystko oczywiście zależy od przeznaczenia konkretnego modelu, bo jeżeli wybierzemy poidło służące do podawania mleka, to możemy być zaskoczeni jego stosunkowo niewielką wagą, która będzie wynikała zawsze przede wszystkim z tego, że takie poidło powstaje z tworzywa sztucznego. Poidło dla cieląt gwarantuje bowiem w tym przypadku, że bez względu na to czy podawane jest mleko naturalne, czy sztuczne, to zawsze zachowa swoją temperaturę zdecydowanie dłużej, bo takie tworzywo po prostu nie studzi w przeciwieństwie do metalu. Takie poidło dla cieląt będzie wyposażone również w specjalny smoczek, który można wyciągać i zakładać z różnych stron, bo w niepotrzebne dziury w takim poidle wystarczy włożyć po prostu odpowiednie zaślepki, które w sklepie kosztują dosłownie kilka złotych. Wystarczają na całe lata, bo również są wykonywane z wytrzymałych tworzyw sztucznych. W przypadku takiego poidła możemy zaopatrzyć się również w specjalną pokrywę, bo to ona gwarantuje, że żadne śmieci w budynku gospodarczym nie będą w stanie zanieczyścić zawartości, a także ułatwi transport w takim poidle różnych substancji. Nie ma nigdy żadnych przeciwwskazań odnoszących się do tego, aby nie podawać z jego pomocą również wodę.

Chociaż poidła do wody budowane są inaczej bo w większości przypadków są przystosowane do podłączenia ich do zupełnie normalnych instalacji hydraulicznej. Mechanizmy uruchamiające kran działają tam jednak inaczej ale wszystko zbudowano tak, żeby nawet kropla wody się nie zmarnowała. Dzięki poidłom cielaki prawidłowo się rozwijają i szybko przybierają na masie. Tym bardziej że to właśnie takie poidło gwarantuje, iż każdy osobnik otrzyma odpowiednią porcję mleka. Na wielu poidłach znajduje się bowiem dobrze wykonana podziałka, która będzie widoczna nawet po latach użytkowania czegoś takiego, gdyż jest wytłoczona.