Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Korzystamy z profesjonalnej korekty lakieru - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Korzystamy z profesjonalnej korekty lakieru

Aby lakier samochodu błyszczał niemal jak po wyjeździe pojazdu z fabryki, konieczne może być wykonanie korekty lakieru. Żadne dostępne na rynku woski, nawet te najbardziej promowane i popularne, nie dadzą taki efektów jak prawidłowo wykonana korekta. Cały proces jest uznawany za trudny, jeżeli jednak jest wykonywany przez profesjonalistów, to nie powinniśmy się obawiać o jakość wykonania. W jaki sposób przebiega usługa korekty lakieru? W jakich przypadkach warto się zdecydować na skorzystanie z niej i jakie są efekty?

Prawidłowo wykonana korekta lakieru

profesjonalna korekta lakieru w gdańskuNależy pamiętać, że korekta lakieru jest trwałym zabiegiem, którego efekt może utrzymywać się do kilku lat przy prawidłowym zabezpieczeniu. Ważne jest oczywiście to, aby po wykonaniu takiej usługi odpowiednio dbać o lakier, aby nie pojawiały się nowe rysy. Po pierwsze ważne jest to, aby unikać myjni szczotkowych. Problemem są bowiem drobiny piasku. Oprócz tego ważne jest to, aby mycie samochodu rozpoczynać od mycia wstępnego z zastosowaniem piany aktywnej. Najpopularniejszymi uszkodzeniami lakieru wynikającymi ze standardowego użytkowania samochodu są swirle (czyli koliste rysy widoczne w słońcu) oraz oksydacje (czyli zmatowiały lakier). Ten drugi efekt jest szczególnie często spotykany w przypadku starych lakierów akrylowych oraz lakierów metalizowanych. Kolejnym problematycznym defektem jest tak zwana skórka pomarańczy. Konieczne jest w tym wypadku stosowanie papieru wodnego oraz ręczne usuwanie nierówności lakieru. Jeżeli zainteresowała nas w pełni profesjonalna korekta lakieru w gdańsku znajdziemy takie usługi. Jeżeli ktoś w sposób nieprofesjonalny próbował się wcześniej zajmować lakierem, charakterystyczne będą hologramy. Tworzą się one w czasie pierwszego etapu korekty, czyli w momencie usuwania najgłębszych rys. Inaczej mówiąc są to ślady prowadzenia maszyny polerskiej, które w przypadku profesjonalistów nie powinny być problemem. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertami i sprawdzić, jaka firma ma odpowiednie doświadczenie.

Warto również wiedzieć, że oprócz różnych środków, konieczne jest także dobranie odpowiednich gąbek polerskich. Podobnie jak w przypadku past polerskich, również gąbki dzielą się na te cuttingowe (czyli mocno ścieralne), polishingowe (średnio ścieralne), a także nabłyszczające (finishingowe). Przed polerowaniem warto zastanowić się nad odpowiednim przygotowaniem lakieru samochodu, dzięki czemu usługa zostanie wykonana w prawidłowy sposób. Warto także sprawdzić referencje firm zajmujących się takimi usługami.