Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Krótka charakterystyka aluminium - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Krótka charakterystyka aluminium

Glin inaczej nazywany także aluminium to jeden z bardziej cenionych pierwiastków na świecie. Wynika to przede wszystkim z jego szerokiego zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego. Aluminium pozyskiwane jest ze skały osadowej jaką jest boksyt. To w niej występują jego znaczne pokłady, jednak występuje on tutaj w postaci związanej – tlenku. Wyodrębnianie czystego aluminium z tlenku odbywa się przy wykorzystaniu dwuetapowej reakcji chemicznej. Pierwszy etap polega na otrzymaniu samego tlenku glinu. Drugi opiera się na elektrolizie, w wyniku której otrzymuje się glin o technicznej czystości.

Podstawowe zastosowanie glinu 

malowane ramki aluminioweGlin powszechnie wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Jednak wówczas aluminium występuje w postaci swoich stopów, które wzmacniają jego pożądane właściwości. Jako dodatek do glinu najczęściej dodaje się miedź, magnez, krzem czy nawet mangan. Samo aluminium może być także stosowane w postaci bez domieszek. Najczęściej produkty wytwarzane z czystego glinu wykorzystywane są do wyrobu materiałów oraz przedmiotów dnia codziennego. Dla przykładu można je wykorzystać do produkcji ram do luster, puszek czy różnego rodzaju naczyń kuchennych. Aluminium jako materiał, z którego wytwarza się przedmioty użytku domowego charakteryzuje się dobrą wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych. Jest także pierwiastkiem bardzo lekkim, co sprawia, że wytwarzane z niego przedmioty także nie są ciężkie. Dodatkowo można nadawać aluminium dowolnego koloru, co sprawia, że świetnie nadaje się do wyrobu ramek, które będą stanowić idealne dopełnienie każdego wnętrza. Malowane ramki aluminiowe są lekkie i wytrzymałe, co sprawia, że są jednym z częściej stosowanych rozwiązań w gospodarstwach domowych. Aluminium jest także pierwiastkiem odpornym na działanie niskich temperatur, co daje mu w tym aspekcie przewagę nad stalą. Co więcej w zakresie niskich temperatur wzrasta jego wytrzymałość. Samo aluminium jest plastyczne i elastyczne, co sprawia, że bardzo łatwo jest mu nadać kształt.

Aluminium jest materiałem zupełnie bezpiecznym dla środowiska. Zużyte przedmioty wykonane z glinu można swobodnie poddawać recyklingowi i ponownie wykorzystywać. Recykling ten można wykonywać nawet kilkukrotnie. Warto także zauważyć, że podczas każdorazowego recyklingu nie niszczy się jego struktura, co sprawia, że jest to materiał bardzo atrakcyjny do stosowania do wyrobu różnych przedmiotów. Aluminium jest pierwiastkiem o szeregu cennych właściwości, które pozwalają na jego niemal uniwersalne zastosowanie. Obok tworzenia malowanych ramek aluminiowych stosowany jest także do wyrobu puszek dla napojów.