Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Kto jeździ do Niemiec? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Kto jeździ do Niemiec?

 

Kim są osoby, które podróżują ze Stolicy Dolnego Śląska do Niemiec? Na pierwszy rzut oka można przeprowadzić analizę opartą o tendencję wyjazdów do naszych zachodnich sąsiadów w skali całego kraju. Pierwsza myśl, jaka nasuwa się po usystematyzowaniu wiedzy na temat tego kierunku emigracyjnego to różnego rodzaju wyjazdy zarobkowe: stałe i tymczasowe. Okazuje się jednak, że kierunek ten jest nieco bardziej skomplikowany i na temat związku polsko-niemieckich można napisać i powiedzieć zdecydowanie więcej niż jako o kwestii migracji zarobkowej.

Wrocław miastem szczególnym dla Niemców

bus do niemiec z wrocławiaPolskę i Niemcy wiążą więzy gospodarcze nie wynikające jedynie z polskiej emigracji zarobkowej Polaków do Niemiec. Polska i Niemcy to dwaj najważniejsi dla siebie partnerzy biznesowi w skali europejskiej. Mówi się, że gospodarka Niemiec to typowa gospodarka eksportowa, która jest bardzo mocno uzależniona od wahań na międzynarodowych rynkach. Eksportowy charakter gospodarki, w przypadku Niemiec wynika z bardzo dużej innowacyjności gospodarki niemieckiej. Szczególnym miejscem w Polsce dla Niemców jest Wrocław. Jest to miasto, z którym Niemcy bardzo silnie się utożsamiają, ze względu na przedwojenną, wielosetletnią przynależność Wrocławia do różnych wariacji istnienia państw niemieckich i wynikający z tego sentyment, który my Polacy, możemy odczuwać myśląc o Lwowie, czy o Wilnie. Po drugie, Wrocław jest dla Niemców ważny, również ze względu na bliskość geograficzną i logistykę. Wrocław jest oddalone o niecałe 350 kilometrów od niemieckiej stolicy – Berlina i ze względu na rzeczoną bliskość jest miejscem idealnym na prowadzenie biznesu, którego podstawą jest handel. Każdy bus do Niemiec z Wrocławia odjeżdża pełny. Są to busy zapełnione polskimi emigrantami zarobkowymi, polskimi i niemieckimi profesorami uczelni wyższych, biznesmenami, którzy wolą poświęcić czas podróży na pracę niż na kierowanie pojazdu oraz turystami, którzy z Niemiec do Wrocławia przyjeżdżają całe rzesze. Turystyka niemiecka do Wrocławia ma charakter szczególny, wynikający min. z uwarunkować historycznych opisanych powyżej.

Transport pomiędzy największymi niemieckimi miastami, a Wrocławiem, jest realizowany przez różnych przewoźników. Pomiędzy Wrocławiem, a Berlinem funkcjonują połączenia kolejowe i autobusowe. Regularne pociągi kursują również między Wrocławiem, a Gorlitz, Dreznem i Lipskiem. Busy do większych niemieckich miast odjeżdżając codziennie. Dostaniemy się nimi do Hamburga, Hanowera, Monachium, czy np. do miast Zagłębia Ruhry.