Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Leczenie łysienia w Polsce - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Leczenie łysienia w Polsce

Łysienie może mieć rozmaite podłoże. Jest chorobą dotyczącą włosów i skóry głowy, mającą osobny dział medycyny, poświęcony leczeniu i diagnozowaniu tej przypadłości. W Polsce znajduje się kilka miejsc, gdzie można udać się z tym niemiłym problemem na profesjonalną konsultację. Jakie mamy możliwości?

Lekarze wykonujący badania włosów i skóry głowy

prywatne badanie trychologicznePierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest znalezienie kliniki specjalizującej się w leczeniu skóry głowy z lekarzem specjalistą zajmującym się trychologią. Jest kilka opcji, jakie mamy w zanadrzu. Na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego w zakładce współpraca znajdziemy odnośnik do Centralnego Rejestru Gabinetów Trychologicznych. Na interaktywnej mapie możemy znaleźć specjalistę w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Możemy wyszukać nazwiska lekarzy, adresy placówek, jak i w niektórych przypadkach od razu umówić się internetowo na wizytę. Wiele miejsc oferuje darmowe konsultacje ze specjalistą jak i prywatne badanie trychologiczne. Cena za takie badanie wynosi około 80-100zł, w zależności od kliniki. W 98 miastach w Polsce znajdują się kliniki z lekarzami trychologami, co sugeruje, że łysienie jest pospolitym problemem dotykającym wielu Polaków. Istnieje również wiele linii kosmetyków do pielęgnacji włosów wypadających i wrażliwej skóry głowy, które opracowane są przez wyspecjalizowane laboratoria kosmetyczne. W gabinetach trychologicznych lekarze zajmują się, oprócz stawianiu diagnoz, rekonstrukcją łodyg włosa, a także stosują rozmaite metody kamuflażu łysiejących miejsc. Trychoterapie dostosowane do przypadłości pacjenta będą skuteczniejsze, jeśli zastosuje się on do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Również dieta ma ogromny wpływ na przebieg leczenia i utrzymanie osiągniętych efektów przywrócenia dobrej kondycji włosów i skóry głowy. Dieta bogata w witaminy C, A i E, jak i wysiłek fizyczny mogą przyspieszyć wyczekiwane efekty leczenia, do których najczęściej zalicza się peelingi, masaże, naświetlania, stosowanie komórek macierzystych i inne rewitalizujące zabiegi. Unikanie, w miarę możliwości, stresu także może pomóc w odbudowie pięknych i zdrowych włosów. 

W Polsce wielu lekarzy specjalizuje się w leczeniu chorób objawiających się wypadającymi włosami. Jest to częsty problem wśród populacji, gdzie statystycznie częściej dopada mężczyzn. Zaskakującym faktem jest to, że czasem łysienie zaczyna się pojawiać już w okolicach 18 roku życia a Polska należy do jednego z najbardziej łysiejących narodów świata. Na szczęście istnieje wiele miejsc, gdzie można udać się po pomoc.