Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Leczenie paradontozy pastą do zębów - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Leczenie paradontozy pastą do zębów

Prawdopodobnie nie ma ani jednej osoby, która nigdy nie borykała się z żadnym ze schorzeń zębów lub przyzębia. Prócz najpowszechniejszej próchnicy lub często spotykanej nadwrażliwości wysokie miejsce w statystykach zajmuje podstępna, początkowo trudna do wykrycia, często bagatelizowana lecz brzemienna w skutkach paradontoza. Choroba ta nazywana jest także zapaleniem przyzębia i nie powinno się jej bagatelizować, ponieważ nie leczona w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do utraty zębów.

Pasta do zębów przeciw paradontozie

pasta na paradontozęNajczęstszą przyczyną paradontozy jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej i mnożące się z powodu braku prawidłowej higieny bakterie. Owe bakterie zbierające się na narastającym na zębach kamieniu nazębnym powodują zapalenie dziąseł, przez co krwawią one podczas szczotkowania i robią się opuchnięte i bolesne. Kolejnym etapem rozwoju choroby jest cofanie się dziąseł, czego efektem jest odsłanianie szyjek zębowych, co może spowodować rozchwianie się zębów, a następnie ich wypadanie. Oprócz nieprawidłowej higieny jamy ustnej rozwojowi paradontozy może sprzyjać również krzywy zgryz, cukrzyca, lub czynniki genetyczne. Na szczęście paradontoza jest możliwa do wyleczenia. Warto zacząć od usunięcia zalegającego kamienia nazębnego i zadbać o higienę jamy ustnej-niezbędna będzie pasta na paradontozę. Dzięki odpowiednio dobranej paście zapobiegniemy namnażaniu się bakterii i kamienia nazębnego, oraz zmniejszymy, lub zupełnie wyeliminujemy problem bolesnych i krwawiących dziąseł. Jeśli paradontoza nie osiągnęła jeszcze zaawansowanego stadium jej wyleczenie nie powinno stanowić większego problemu, warto jedynie pamiętać o regularności i konsekwencji w dbaniu o higienę zębów i dziąseł. Jednocześnie ze stosowaniem specjalnej pasty powinno się stosować nić dentystyczną, płyny do płukania jamy ustnej, oraz zrezygnować z czynników mających zły wpływ na zdrowie zębów, czyli na przykład przestać palić papierosy, pić słodkie napoje oraz spożywać alkohol.

Paradontoza jest chorobą, która dotyka wiele osób, na szczęście w początkowym stadium stosunkowo łatwo ją wyleczyć, głównie za pomocą dbania o higienę jamy ustnej i wyrobienia sobie odpowiednich nawyków higienicznych i dietetycznych, oraz usuwania kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. W przypadku bardziej zaawansowanego stadium choroby może okazać się koniecznym zastosowanie leczenia stomatologicznego i droga do wyleczenia może okazać się nieco dłuższa i wymagająca więcej czasu i starań, aczkolwiek jak najbardziej możliwa.