Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Lecznicze maści konopne - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Lecznicze maści konopne

Produkty konopne cieszą się uznaniem na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym już od wielu lat. Konopie siewne, z których produkowane są różne preparaty posiadają wiele cennych składników wykorzystywanych w kosmetykach i leczeniu chorób przewlekłych oraz psychosomatycznych. Do najbardziej znanych związków należą przede wszystkim kannabidiol, flawonoidy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy i minerały.

Maści z kannabidiolem

maści konopneZwiązki te mają wpływ na procesy metaboliczne i regeneracyjne w tkankach. Najbardziej wszechstronne działanie wykazuje kannabidiol. Jest roślinnym odpowiednikiem substancji występującej w organizmie człowieka. Związki kannabinoidowe odpowiadają za szereg procesów metabolicznych i odnowy biologicznej. Dlatego w preparatach kosmetycznych oraz farmaceutykach zawarte są olejki konopne. Powstające w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla olejki CBD stanowią aktywny składnik kremów, balsamów, a także maści. Lecznicze maści konopne wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób o podłożu przewlekłym, związanych ze stanami zapalnymi i bólowymi. Kojące działanie łagodzi patologiczne zmiany w obrębie tkanek, przywraca prawidłowe funkcjonowania komórek oraz stabilizuje procesy związane z metabolizmem. Maści najczęściej stosowane są w chorobach reumatoidalnych, autoimmunologicznych, a także dermatologicznych. Kannabidiol zawarty w maściach łagodzi zmiany skórne, wywołane procesami chorobotwórczymi lub czynnikami środowiskowymi. Pomagają w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a także trądziku. Osoby chorujące na artretyzm lub po urazach mechanicznych i złamaniach korzystają z leczniczych właściwości maści. Wcierane w miejsca urazu łagodzą ból i przyspieszają procesy gojenia. Substancje aktywne intensywnie oddziałują na tkanki doprowadzając do szybszej regeneracji i zwalczania stanu zapalnego. Preparaty wykorzystywane są również podczas zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Pomagają także w leczeniu odleżyn. Stosowane są jako preparaty pomagające w zachowaniu właściwego stanu skóry w przypadku osób obłożnie chorych. Łagodzą zmiany i wpływają na prawidłowe mikrokrążenie. Zapobiegają owrzodzeniom i dermatozom.

Maści z konopi siewnych, podobnie jak wszystkie inne produkty tego pochodzenia, wykazują wszechstronne działanie na organizm ludzki. Pomagają w leczeniu wielu chorób skórnych, a także zmian wywołanych stanami bólowymi i zapalnymi. Nie podrażniają skóry i nie uczulają. Mogą być stosowane w różnych schorzeniach dermatologicznych o podłożu autoimmunologicznym, bakteryjnym lub wirusowym. Dostarczają warstwom skóry niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania i procesów w jej obrębie.