Lokalizatory GPS dla psów

Psy są najwierniejszymi towarzyszami człowieka. W niedoli to właśnie one z nami zostają. Jako ich właściciele troszczymy się o to, aby miały zapewnione wszystko, co tylko może zapewnić im dobre pieskie życie. Zabezpieczamy je w różny sposób, jednak zdarza się, że pomimo śledzenia ich nie jesteśmy w stanie ich upilnować. Czasem wystarczy tylko sekunda nieuwagi, by pies zniknął z naszego pola widzenia. Psy rzadko same uciekają, najczęściej są gdzieś wabione lub też biegną za kotami, które akurat staną na ich drodze.

Lokalizator pomoże odnaleźć zaginionego psa

garmin - lokalizator dla psaWtedy też zdarza się, że przestają reagować na nasze nawoływanie, bo widzą jedynie swój cel. Wydawać by się mogło, że po zaginięciu psa nie pozostaje nam nic innego, jak poszukiwanie go standardowymi metodami, czyli spacery i nawoływanie go w okolicy, a także rozpytywanie sąsiadów i rozwieszanie ogłoszeń. Obecnie jednak mamy znacznie bardziej zaawansowane metody, które pozwalają na odnalezienie psa w bardzo krótkim czasie. Pozwala na to marka Garmin – lokalizator dla psa tej firmy umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne ustalenie miejsca pobytu psa. Dzięki nadajnikowi umieszczonemu w obroży lokalizator za pomocą technologii GPS jest w stanie z dokładnością do kilku metrów określić aktualne położenie psa. Ogromnym atutem jest również możliwość śledzenia jego trasy w czasie rzeczywistym. Jeśli więc pies aktualnie biegnie jego obecna trasa będzie pojawiała się na ekranie nadajnika. Warto wiedzieć, że obroża z nadajnikiem oraz lokalizator możemy kupić jako zestaw, a także jako osobne produkty. Jeśli więc mamy już skompletowany taki zestaw, a staniemy się właścicielami kolejnego czworonoga to nie musimy kupować dla niego drugiego zestawu, ponieważ wystarczy zakupienie obroży. Pojedynczy lokalizator pozwala śledzić nawet do dwudziestu psów z bardzo dużą dokładnością! Sam nadajnik znajdujący się w obroży nie jest duży, dzięki czemu nie rzuca się w oczy. Obroża nie różni się niczym od standardowych, które dostępne są w sklepach zoologicznych.

Warto wiedzieć, ze nadajnik w obroży jest wodoodporny, a także nie straszne mu są niskie temperatury. Precyzyjnie określa on położenie naszego zwierzaka nawet w deszczu, czy też podczas siarczystych mrozów. Jeśli chodzi o koszty takiego urządzenia to nie są one tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać. Znajdująca się w nadajniku bateria wystarcza na bardzo długi czas, a lokalizator sam poinformuje nas o zbliżającym się jej wyczerpaniu. Niewątpliwie jest to naprawdę dobre rozwiązanie dla każdego właściciela czworonogów.