Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Małe kompendium wiedzy o gaśnicach - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Małe kompendium wiedzy o gaśnicach

Tytułowe urządzenia zawierają różne chemikalia, w zależności od zastosowania. Gaśnice ręczne, które są zwykle sprzedawane w sklepach ze sprzętem do użytku w kuchni lub garażu, zawierają azot lub dwutlenku węgla (CO2), które napędzają strumień środka tłumiącego ogień do ognia. Substancją czynną może być proszek, taki jak wodorowęglan potasu (KHCO3), ciekła woda, odparowujący fluorowęglowodór lub sam środek napędowy.

Gaśnice 6 kg są najlepszym środkiem przeciwpożarowym

gaśnica 6 kgNajskuteczniejszym i najczęstszym fluorowęglowodorem stosowanym do niedawna w tym kontekście był bromochlorodifluorometan (CF2ClBr), określany jako halon 1211. Jednak zgodnie z międzynarodowym porozumieniem produkcja wszystkich rodzajów halonów zakończyła się w 1994 r., Ponieważ atomy bromu i chloru w substancji chemicznej były z czasem migrują do stratosfery, gdzie reagują na zubożony ozon w bardzo wydajnym cyklu katalitycznym. (Od Scientific American.com) Obecnie znajdziesz ulepszoną, przyjazną dla ozonu alternatywę, która skutecznie ugasi pożar bez szkodliwych pozostałości. W przypadku pożaru przenośna gaśnica 6 kg jest najlepszą linią obrony do gaszenia pożaru w oczekiwaniu na przybycie straży pożarnej. Gaśnice są na ogół uważane za urządzenia zabezpieczające, więc niewiele osób myśli o potencjalnym niebezpieczeństwie z nimi związanym. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co wprowadzasz do domu lub miejsca pracy, ważne jest pełne zrozumienie używanych urządzeń. Chociaż proszek gaśnicy jest nietoksyczny, nie jest całkowicie bezpieczny. Użyte chemikalia są uważane za odpowiednie do użytku domowego, ale należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć dotykania lub wdychania zbyt dużej ilości proszku. Po pożarze pozostałości po gaśnicy muszą zostać usunięte. Wiele obszarów nie pozwala na dodawanie fosforanów lub siarczanów do lustra wody. Ponieważ zdecydowana większość gaśnic zawiera fosforan amonu i / lub siarczan amonu, należy zachować ostrożność podczas czyszczenia. Substancje chemiczne mogą podrażniać skórę, więc używaj rękawiczek i unikaj wdychania za pomocą maski przeciwpyłowej. Powinieneś być w stanie po prostu zamiatać lub odkurzać pozostałości, a następnie nie zapomnieć o kontroli gaśnicy, naładowaniu baterii lub kupieniu nowej. Mimo, że jest nietoksyczny, nie powinieneś próbować jeść proszku pochodzącego z gaśnicy.

Jeśli zjesz trochę proszku, może to powodować ból gardła i zaczerwienienie, a nawet może powodować niestrawność, ale wymagałoby to sporo proszku. Powinieneś spłukać wszelkie naczynia lub potrawy, które zostały nim pokryte, ale jeśli masz go tylko trochę na talerzu, nie martw się. Nie zaszkodzi ci to w niewielkich ilościach i jest całkiem bezpieczny.