Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Mały niezbędnik do łóżeczka noworodka - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Mały niezbędnik do łóżeczka noworodka

 

W życiu wielu ludzi przychodzi pewien piękny moment, kiedy w rodzinie pojawia się malutkie dziecko. Bez różnicy, czy to szkrab rodziców, czy to ukochany wnuczek, każdy chce dla niego jak najlepiej, każdy chce się o nie zatroszczyć i zapewnić mu bezpieczeństwo. Kiedy dziecko znajduje się jeszcze w brzuchu matki ma tylko to, co niezbędne mu do życia i taką samą myślą powinniśmy się kierować przy wyborze łóżeczka i wyposażenia.

Co obowiązkowo musi się znaleźć w łóżeczku?

pełne wyposażenie łóżeczka dla noworodkaUrządzając łóżeczko i pokój dla noworodka kierujemy się troską, chcemy odtworzyć bezpieczne warunki jakie panowały w łonie matki jeszcze przed narodzinami. Zalecany jest tutaj minimalizm i zdecydowanie funkcjonalność. Pełne wyposażenie łóżeczka dla noworodka to nie jest wcale długa lista. Na samym początku trzeba odpowiednio dobrać łóżeczko rozmiarem i takie, aby miało pionowe szczebelki, przez które dziecko będzie mogło wystawić rączkę bądź nóżkę, ale nie będzie mogło wystawić główki. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się zakup ochraniacza na szczebelki, który można bardzo łatwo i szybko założyć, a wyklucza obawę związaną z uderzeniem rączką czy nóżką w twardy materiał, z którego są wykonane szczebelki i rama łóżeczka. Obowiązkowo musi znaleźć się materacyk, który nie zapamiętuje kształtów, ponieważ taki dobrze wpływa na kształtowanie się główki dziecka. Na materacyk warto założyć ochraniacz, który chroni go przed różnymi czynnikami, np. przed przeciekaniem z pieluszki. Wtedy wystarczy wyczyścić tylko ochraniacz a nie cały materacyk. Poduszka wskazana jest dla dzieci od wieku niemowlęcego, dlatego dla noworodka nie jest potrzebna, jednak należy pamiętać o kołderce albo kocyku. Pościel i materacyk dla maluszka powinny być z materiałów hypoalergicznych, aby nie wystąpiła u niego jakaś niepożądana reakcja alergiczna. Bardzo przydatną rzeczą jest organizer, który można spokojnie przymocować do szczebelków łóżeczka. Zdecydowanie ułatwia trzymanie takich rzeczy jak oliwka, smoczek, dodatkowa pieluszka czy talk w jednym miejscu blisko dziecka, co bardzo pomaga przy jego pielęgnacji. Warto również zainstalować nad łóżeczkiem karuzelę lub pozytywkę, która będzie usypiać dziecko. Do tego zadania można wykorzystać także zabawki, które posiadają funkcję wydawania dźwięków, gdyż szum pochodzący z takiego misia ma również zbawienny wpływ na dziecko jeśli chodzi o sen. Tu jednak trzeba pamiętać, aby tych zabawek nie było za dużo, ponieważ mogą się na nich rozwijać np. roztocza, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Po prostu trzeba zastosować jedną fundamentalną zasadę – minimalizm.

W sklepach często się widzi łóżeczka wypełnione zabawkami, akcesoriami i wieloma innymi rzeczami, jednak jest to zabieg skierowany w stronę rodziców, ponieważ to im ma się to spodobać, a jeśli tak się stanie to kupią to dla swojego dziecka. Co za dużo, to nie zdrowo. Nawet niech będzie w łóżeczku i dwadzieścia zabawek. I tak żadna nie przebije radości jaka towarzyszy utuleniu przez mamę czy tatę.