Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Mięsne karmy dla psów - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Mięsne karmy dla psów

Tak samo jak staramy się dbać o to, aby nasza dieta była zrównoważona i pełna wartościowych posiłków, tak powinniśmy dbać również o dietę naszych czworonożnych przyjaciół. Nie jest to trudne, jeśli tylko poświęcimy chwilkę czasu i zagłębimy się w tematyce żywienia psów. Okazuje się bowiem, że nawet jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie specjalnych posiłków, możemy znaleźć alternatywę w postaci dobrej jakości karmy.

Pełnowartościowe karmy dla psów 

karma dla psa canaganNasza świadomość względem żywienia zwiększa się z roku na rok. Mamy dostęp do coraz to nowszych informacji związanych z tym, co możemy zrobić, aby lepiej się odżywiać, a tym samym dłużej cieszyć zdrowiem. Dlaczego by więc nie zagłębić się w podobny temat, lecz dotyczący psów? Dieta psia nie jest wcale skomplikowana i w zasadzie niewiele wystarczy do tego, aby nasz pies odżywiał się zdrowo i odpowiednio do swojego wieku oraz aktywności fizycznej. Możemy oczywiście przygotowywać mu posiłki bazujące na tzw barfie, czyli podawaniu psom surowego mięsa z nieliczną ilością warzyw wzbogacających dietę w witaminy. Nie każdy jednak z nas ma dostęp do miejsc w których możemy zakupić dobrej jakości mięsko dla psa, ale to naprawdę nic straconego ponieważ powstały specjalne karmy, które tak samo dobrze zadbają o naszych czworonogów tym samym zaoszczędzając nam czasu i pieniędzy. Karma dla psa Canagan jest komponowana w taki sposób, aby odpowiadać naturalnym potrzebom żywieniowym psa. Znajdziemy w niej głównie mięso w postaci kurczaka, łososia czy dziczyzny. Jest również wzbogacona składnikami roślinnymi jednak w takiej ilości, aby były wpływały one pozytywnie na zdrowie naszego psa. Wśród tych składników znajdziemy wodorosty czy słodkiego ziemniaka. Karmy Canagan zawierają w sobie odpowiednie proporcje białka, tłuszczów i mięsa w stosunku do węglowodanów. Są to proporcje mieszczące w sobie od 60 do 65 procent mięsa w stosunku do 35 lub 40 procent składników roślinnych. Taki sposób żywienia psa odpowiada jego naturze bowiem jak wiadomo przodkami psów są wilki, które zostały dawno temu udomowione przez ludzi. 

Psy i wilki mają niemalże te same potrzeby pokarmowe dlatego tak ważnym jest, aby żywienie naszego psa polegało głównie na dostarczaniu mu składników mięsnych, a jedynie w małym procencie roślinnych. Warto też wspomnieć, że dzięki temu, iż karma mięsna jest dla psa bardziej pożywna oznacza to, że psiak potrzebuje zjeść jej znacznie mniej, niż w przypadku kiedy mamy do czynienia ze słabej jakości karmą wypełnioną zbożowymi składnikami.