Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Mocne połączenie fugą epoksydową - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Mocne połączenie fugą epoksydową

Nie jest niczym dziwnym, że płytki, które układamy na podłodze, czy też na ścianie – niezależnie od tego, czy układamy je wewnątrz pomieszczenia, czy też na zewnątrz – muszą być odpowiednio ze sobą połączone. Najczęściej do połączenia płytek wykorzystywane są fugi. Ze względu na fakt, iż na rynku znajdziemy płytki wykonane z różnych tworzyw, a ponadto sprawdzające się w różnych miejscach, również i fugi muszą być odpowiednio zróżnicowane.

Profesjonalne zastosowanie fug epoksydowych

sprawdzone fugi epoksydowe mapeiKiedy udajemy się do sklepu budowlano-remontowego, wybór fug, jakie znajdziemy na półkach, jest dość szeroki i zróżnicowany. Po pierwsze, są to produkty realizowane z uwzględnieniem różnych potrzeb klientów. Po drugie, produkowane są one przez różne firmy, co również w dużym stopniu różnicuje właściwości, jakimi charakteryzują się dane mieszanki. Dużą popularnością na rynku cieszą się fugi epoksydowe, które odznaczają się bardziej trwałym wiązaniem nawet od fug cementowych. Już ze względu na tę cechę nie powinno nas zaskakiwać to, że fugi tego typu wykorzystywane są w przestrzeniach, gdzie panuje wilgoć lub możliwe jest oddziaływanie substancji takich jak, np. tłuszcz. Oznacza to, że fugi epoksydowe doskonale sprawdzają się w momencie, gdy wykładamy płytkami blat kuchenny lub realizujemy kabinę prysznicową. Na polskim rynku znajdziemy całkiem sporo firm produkujących fugi epoksydowe, jedną z nich jest firma Mapei. Kiedy interesują nas sprawdzone fugi epoksydowe Mapei, do naszej dyspozycji pozostają produkty cechujące się różną pojemnością. Dzięki temu mamy możliwość wykorzystania ich w różnych sytuacjach, zachowując pełną ekonomię dokonywanych przez nas zakupów, ponieważ możemy kupić opakowanie, które będzie wystarczające do wykonania fug w niewielkiej przestrzeni. W takiej sytuacji zakup odpowiednio małego opakowania produktu sprawi, że nie będziemy musieli martwić się, co mamy uczynić z pozostałą mieszanką, której nie jesteśmy w stanie w danej chwili zużyć.

Fugi epoksydowe realizowane przez firmę Mapei charakteryzują się dość łatwą aplikacją, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby, które decydują się na realizowanie remontu samodzielnie. Oczywiście, fugi te dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co ma duże znaczenie dla możliwości dopasowania ich do posiadanych przez nas płytek w sposób, który pozwoli zachować spójny styl wykonania i nie będzie w żaden sposób zaburzać koncepcji wystroju, jaką przyjęliśmy na samym początku remontu.