Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Monitoring do osiedli zamkniętych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Monitoring do osiedli zamkniętych

Zamknięte osiedla były monitorowane przez pracowników ochrony fizycznej, aczkolwiek niemal wszystkie były wyposażane w systemy monitorowania wizyjnego, w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Osiedlowe systemy monitorowania najczęściej były systemami stacjonarnymi, choć coraz częściej decydowano się na warianty internetowe, z racji znacznie wygodniejszej metody montażu i mniejszego nakładu pracy, jaki wymagany był do sprawnego działania systemu.

System monitorowania osiedla zamkniętego

osiedlowy monitoring ip z KrakowaW naszym przypadku system monitorowania był ograniczony brakiem możliwości stworzenia centrum monitoringu na terenie osiedla. Nie było bowiem budynku, w którym można było wyznaczyć serwerownię oraz stanowisko operatorów monitoringu, dlatego też zdecydowaliśmy się wykorzystać osiedlowy monitoring ip z Krakowa, obsługiwany przez jedną z najbardziej renomowanych agencji ochrony, obsługujących nowoczesną stację monitorowania w mieście. System monitorowania który miał być zamontowany na osiedlu miał być w całości złożony z nowoczesnych urządzeń obrotowych o najwyższej jakości i dozorowany stale przez fizycznych operatorów. Kamery posiadały nie tylko bardzo płynne zbliżenie obrazu, ale również aktywny tryb nocny, umożliwiający dokładne monitorowanie całego chronionego terenu o dowolnej porze i w każdych warunkach atmosferycznych bez utraty dokładności. Wszystkie urządzenia rozmieszczone były na terenie osiedla w taki sposób, by mieć jak największe pole widzenia na chroniony teren, aczkolwiek w sposób który nie naruszał prywatności mieszkańców i nie wywoływał dyskomfortu. Najczęściej instalowane były w najwyższych punktach osiedla, na słupach energetycznych i lampach ulicznych, dzięki czemu były w wielu miejscach niemal niewidoczne. Nowoczesne urządzenia połączone były ze stacją monitorowania za pomocą najlepszego łącza internetowego, w całości przeznaczonego do przesyłu danych z systemu monitorowania do stacji.

System posiadał więc nie tylko jakość niemal wzrokową, ale również doskonałą responsywność i szybkość działania. Zastosowanie systemu internetowego miało również niewątpliwą zaletę zwiększania szybkości działania pracowników ochrony, oraz o wiele większych możliwości koordynacji pomiędzy operatorami, pracownikami ochrony fizycznej oraz drużynami interwencyjnymi. System monitorowania był połączony również z domowymi instalacjami alarmowymi, a takie połączenie pozwalało na natychmiastowy wgląd na sytuację w miejscu w którym alarm został wywołany, i podjęcie działań.