Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Najbardziej skuteczna rekuperacja - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Najbardziej skuteczna rekuperacja

Nie da się ukryć, że wentylacja w domach jest bardzo ważną kwestią. Musimy systematycznie dbać o to by wymieniać powietrze w naszym domu ze „zużytego” na całkiem świeże. W czasie lata nie ma z tym najmniejszego problemu. Wówczas to bez problemu otwieramy okna by wietrzyć nasze pomieszczenia. Problem pojawia się bardziej w czasie zimy gdy to temperatury na zewnątrz sprawiają, że musimy uważać z wietrzeniem by nie tracić za dużo ciepła.

Sprawdzone metody wentylacji domów

wydajna rekuperacjaNajwiększym z problemów związanych z wentylowaniem naszych domów w czasie zimy jest ten, że przy otwieraniu okien i drzwi dochodzi do bardzo szybkiego wychłodzenia wnętrza naszego mieszkania. Ciepłe powietrze unosi się ku górze w związku z tym po otwarciu okien szybko się go pozbywamy ponieważ znajduje ono ujście. Ostatnimi czasy bardzo dużym uznaniem zaczynają cieszyć się systemy rekuperacyjne. Działają one w taki sposób, że możliwe jest odzyskiwanie ciepła z powietrza jakie jest z wnętrza naszego domu wypuszczane na zewnątrz. Wydajna rekuperacja możliwa jest jednak tylko wtedy gdy zastosujemy sprawdzone wymienniki ciepła. Dzięki nim dochodzi do tego, że w momencie uruchomienia systemów wentylacji ciepłe powietrze przez chwilę jest zatrzymywane w wymiennikach i wówczas dochodzi do jego absorbowania. Zużyte powietrze jest więc już pozbawione ciepła i wypuszcza się je na zewnątrz. Natomiast do środka wtłaczane jest niekiedy bardzo zimne powietrze z zewnątrz. Jednak zanim dotrze ono do naszych pomieszczeń to jest ono nasycone ciepłem, które udało się odzyskać. Dzięki takim świetnym nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest wietrzenie domu przy jednoczesnym braku obaw o stratę ciepła. Rekuperatory są w stanie odzyskiwać nawet do dziewięćdziesięciu procent ciepła. Korzystając z taki rozwiązań z całą pewnością zauważymy, że udaje nam się na ogrzewaniu oszczędzić. Rekuperator sam w sobie nie jest jednak systemem grzewczym więc konieczne jest stosowanie go wraz z centralnym ogrzewaniem lub innym systemem pozwalającym na dostarczanie ciepła do domu.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób miewa problemy z zatrzymywaniem ciepła we wnętrzu swojego domu. Rozwiązania jakimi są rekuperatory mogą bardzo szybko takie problemy rozwiązywać. Obecnie w naszym kraju funkcjonują setki firm, których pracownicy doskonale znają się na rekuperacji. Korzystając z usług takich firm będziemy mogli liczyć również na to, że uzyskamy fachową poradę gdzie zainstalować rekuperatory oraz jakie dokładnie wersje należy wybrać by były najbardziej efektywne.