Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Najlepsza agrotkanina do tuj ogrodowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Najlepsza agrotkanina do tuj ogrodowych

Wiele posesji zamiast zwykłych ogrodzeń ma tuje. Dzięki temu dom jest doskonale osłonięty, a ogrodzenie wygląda świetnie, nawet w czasie zimy. Pod tujami mogą rosnąć chwasty, które trzeba wyeliminować. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na ręcznym wyplewieniu ich. Można do tego użyć motyki. Niektóre rozwiązanie są lepsze, ponieważ nie trzeba robić nic. Można zastosować agrotkaninę, która nie pozwala chwastom rosnąć. Sposób jest bardzo wydajny, dzięki czemu jest często wybierany przez wielu ludzi. 

Dobra agrotkanina do tuj

mocna agrotkaninaOczywiście na rynku można spotkać wiele takich tkanin, a każda jest od innego producenta. Agrotkanina musi być przede wszystkim mocna, ponieważ ma wytrzymać wiele lat. Mocna agrotkanina kosztuje średnio piętnaście złotych za metr kwadratowy. Doskonale radzi sobie z warunkami atmosferycznymi, takimi jak mocne słońce, woda deszczowa oraz śnieg i mrozy. Agrotkanina stworzona jest z materiałów organicznych, które zabijają chwasty. Po pierwsze są one tłumione i nie mają miejsca do tego, by się rozwijać. Po drugie, materiał ich wykonania zabija wszystkie nasiona. Jest ona oczywiście nieszkodliwa dla tuj, dlatego rosną tak, jak zwykle i nie tracą koloru. Agrotkaninę możemy kupić w różnych kolorach. Co ciekawe, najpopularniejszą barwą jest czerń, która fajnie kontrastuje z zielenią. Trwałość agrotkaniny można ocenić na jakieś dziesięć lat. Zastosowanie jej jest bardzo korzystne, ponieważ nie musimy pracować nad wyglądem naszego żywopłotu z tuj. Najlepiej położyć ją tuż przed zasadzeniem dziur. Wystarczy rozwinąć ją w miejscu, gdzie będą rosnąć. Następnie trzeba zrobić otwory na sadzonki. Aby osiągnąć bardzo estetyczny efekt można posypać agrotkaninę kamykami lub korą drzew. To pierwsze rozwiązanie jest lepsze, ponieważ łatwiej jest pozbyć się skoszonej trawy z kamieni. Nie rozsypują się tak bardzo, dlatego można to zrobić zwykłymi grabiami. Zazwyczaj kupuje się ją zwiniętą w rolki/ Przeciętna rolka składa się z pięćdziesięciu metrów bieżących tego materiału.

Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które lubią wygląd choinek lub chcą być niewidoczne dla przechodniów. Mając agrotkaninę nie trzeba pracować nad wyglądem choinek. Nie rozkłada się ona w glebie, ani nie emituje żadnych zapachów. Z łatwością można ją czymś posypać i będzie zupełnie niewidoczna. Koszenie trawy będzie łatwiejsze, ponieważ kosiarka nie będzie musiała pracować w pobliżu choinek. Jej położenie jest łatwe i nie trzeba mieć szczególnej wiedzy. Na każdym opakowaniu agrotkaniny jest instrukcja.