Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Najlepszy kurs pierwszej pomocy w Poznaniu - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Najlepszy kurs pierwszej pomocy w Poznaniu

Po latach zdecydowałam w końcu udać się na kurs prawa jazdy. Było to dość stresujące samo w sobie, choć nie tak bardzo, jak przypuszczałam i z czasem mi przeszło. Jednak wiedziałam, że ucząc się, jak jeździć samochodem, muszę także odbyć kurs pierwszej pomocy. Oczywiście, kursy takie powinny być obowiązkowe dla wszystkich, jednak dla przyszłych kierowców w szczególności, ponieważ to właśnie kierowcy są najczęstszymi świadkami wypadków i to oni mogą uratować komuś życie, udzielając mu właśnie pomocy. 

Profesjonalny kurs z udzielania pierwszej pomocy 

szkolenie pierwsza pomoc poznańMusiałam zatem odbyć szkolenie. Gdy w grę wchodzą słowa szkolenie pierwsza pomoc poznań – naprawdę nie ma co się bać, że nie uda nam się znaleźć odpowiedniego, profesjonalnego i rzetelnego kursu. Poznań to bardzo duże miasto i dzięki temu zaopatruje swoich mieszkańców w niemal wszystkie rzeczy, o jakich mogliby śnić. Duża konkurencja zaś sprawia, że szkoleniowcy muszą podnosić swoje umiejętności tak zawodowe z zakresu pierwszej pomocy, jak i z technik szkoleniowych, by wiedzieć, jak efektywnie przekazywać swoją wiedzę w taki sposób, by została ona w głowach kursantów na zawsze i nie wypadła w sytuacji tak stresującej, jaką jest ratowanie życia lub zdrowia innego człowieka. Bycie szkoleniowcem w takim zakresie to olbrzymia odpowiedzialność i trzeba wiedzieć, co się robi. Dlatego i ja, jako kursant, chciałam podejść do tego szkolenia bardzo na poważnie. Na miejscu dokładnie obserwowałam, w jaki sposób i gdzie dokładnie naciskać na ciało, gdy wykonuje się masaż serca. Na fantomie można było usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który wskazywał, że uciskamy dobre miejsce, inny zaś dźwięk, bardziej pusty, oznaczał, że wciąż robimy coś źle. Chociaż wiadomo, że na żywym człowieku czegoś takiego nie uświadczymy, to w początkowych fazach nauki było to bardzo przydatne. Podobnie jak wskazówki odnośnie udrożniania dróg oddechowy, które na fantomie mogły być pokazane z różnych perspektyw, których możemy nie mieć w prawdziwej sytuacji. Jednak, by działać w gorszych warunkach, najpierw trzeba nauczyć się na tych lepszych, by mieć pewność, że robi się dobrze. 

To dzięki przejściu tego szkolenia mój stres bardzo zmalał. Mówiłam sobie – umiem uratować czyjeś życie, życie drugiego człowieka, a miałabym nie umieć obsłużyć jakiejś dużej maszyny? To bardzo mi pomagało. Czułam się też dobrze z tym, że żadna sytuacja życiowa mnie nie zaskoczy, a w razie, gdybym musiała komuś pomóc – nie sparaliżuje mnie strach. Naprawdę, takie szkolenia wiele wnoszą do życia.