Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Najlepszy materiał do izolacji poddasza - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Najlepszy materiał do izolacji poddasza

Współczesne budownictwo ma do zaoferowania bardzo dużo nowinek technologicznych, które, z jednej strony, zapewniają o wiele łatwiejszą aplikację niż dotychczas, z drugiej natomiast, gwarantują trwały i niezawodny efekt. Dzięki temu powstają coraz częściej domy nie tylko niedrogie w utrzymaniu, ale bardzo wygodne w prowadzeniu i mieszkaniu. Jedną z podstawowych prac wykończeniowych jest ocieplanie wnętrza budynków – można je obecnie przeprowadzić na kilka sposobów. Który z nich jest jednak najlepszy?

Izolowanie poddasza pianką

izolacja poddasz piankąJeszcze do niedawna najbardziej popularnym materiałem izolacyjnym był styropian. Stanowił on rozwiązanie niedrogie, stosunkowo łatwe w montażu i przy okazji bardzo skuteczne. Problemem było natomiast transportowanie go na miejsce budowy. Żeby ocieplić jeden dom średniej wielkości, potrzeba było załadowania aż dwóch ciężarówek styropianem. Zajmował on zatem po prostu dużo miejsca, a po zakończonej budowie jego cząsteczki jeszcze na długo można było znaleźć w całej okolicy. Właśnie dlatego współcześnie praktykowana jest izolacja poddasz pianką poliuretanową. To na chwilę obecną najlepsze z dostępnych rozwiązań. Kosztuje ono porównywalnie tyle, co ocieplanie styropianem, natomiast wymaga o wiele mniej zachodu. Skuteczność tego rozwiązania jest ponadto o wiele wyższa. Piankę poliuretanową aplikuje się za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Z początku jest ona w stanie ciekłym przechowywana w stalowych butlach, natomiast zaraz po nałożeniu na ściany zamienia się ona w sztywną pianę, która pęcznieje, doskonale izolując całą pokrywaną przestrzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikacja jest niezwykle prosta, a materiał potrzebny do ocieplenia całego domu można przetransportować jednym samochodem dostawczym. Jak więc widać, korzyści płynące z wyboru tej techniki są ogromne. Warto przy tym dodać, że użycie pianki nie posiada praktycznie żadnych wad, wobec czego wybór materiału izolacyjnego nie stanowi obecnie żadnego problemu.

Stosowanie pianki do ocieplania poddasz, jest współcześnie najbardziej powszechną i najefektywniejszą z dostępnych metod. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm budowlanych oferuje właśnie tego rodzaju rozwiązanie izolacyjne. Ocieplenie domu jest absolutną koniecznością – nie warto oszczędzać na tej kwestii. Dzięki dokonaniu właściwego wyboru domownicy mogą liczyć na dobrze ocieplony dom zimą oraz na przyjemny chłód panujący w domu w okresie letnim. Rzec by można, że pianka poliuretanowa to rozwiązanie idealne dla każdego.