Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowa metoda terapeutyczna - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowa metoda terapeutyczna

Na pewno udało nam się zauważyć, że w ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób, które borykają się z problemami natury psychologicznej. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że coraz młodsze osoby zaczynają stosować leki antydepresyjne, walczą z nerwicami, a także fobiami społecznymi. Wiele psychologów zastanawia się, gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy. Okazuje się jednak, że temat ten był już poruszany na początku dziewiętnastego wieku. Wtedy to Bert Hellinger postanowił przedstawić swoją teorię.

Zalety korzystania z ustawień systemowych Berta Hellingera

odpowiednie ustawienia hellingerowskieMówi ona, że wszystkie nasze problemy wynikają z zaburzonych, nieprawidłowych lub też zupełnie zerwanych relacji rodzinnych. Pokrywa się to z najnowszym doniesieniami, wedle których pierwsze zaburzenia pojawiają się często już w dzieciństwie i oddziałują na nasze całe życie. Jako dorośli ludzie często wypieramy z naszej świadomości niewygodne dla nas wydarzenia i fakty, jednak to właśnie one wywierają wpływ na dalsze nasze losy. Warto wiedzieć, że Bert Hellinger nie tylko postanowił przedstawić swoją teorię, ale również zaproponował skuteczną terapię, której celem jest naprawa zaburzonych relacji rodzinnych, a następnie poprawa jakości naszego życia i pogodzenie się z aktualnym stanem rzeczywistości. Odpowiednie ustawienia hellingerowskie polegają na poprawie naszych relacji rodzinnych poprzez terapię grupową. Podczas takiej terapii prowadzący zajęcia nadaje osobom w grupie role poszczególnych członków danej rodziny, a następnie zadaje trafne pytania, dzięki którym osoba poddawana terapii jest w stanie zrozumieć, co doprowadziło do danych wydarzeń, a także jak wpłynęły one na jej dalsze losy. Co ważne, członkowie grupy terapeutycznej, dzięki odpowiednio zadanym przez prowadzącego pytaniom, są w stanie całkowicie wcielić się w nadaną im rolę do tego stopnia, że podczas sesji mogą oni nawet płakać, gdyż ich emocje są tak silne. Pozwala to z pełnym zaangażowaniem uczestniczyć w terapii i zapewnia jej stuprocentową skuteczność. Efekty terapii możemy zauważyć już po jednych zajęciach.

Kolejne pomagają nam całkowicie rozprawić się z problemem i zapewniają nam kompleksową terapię. Warto jest wiec pomyśleć o tego rodzaju terapii, jeśli zauważamy, że w naszej rodzinie lub też w naszym bliskim otoczeniu pojawiają się osoby, które mają różnego rodzaju problemy. Z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że wynikają one z zaburzonych relacji rodzinnych, a ich naprawa może przynieść poprawę i zwiększyć jakość życia.