Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowoczesne lampy owadobójcze - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne lampy owadobójcze

 

Restauracje i sklepy spożywcze musiały spełniać bardzo wysokie standardy sanitarne, by móc funkcjonować przez dłuższy czas bez żadnych problemów ze strony inspektoratów. Do zachowania takowych standardów potrzebna przede wszystkim dobra kontrola towarów wrażliwych i ich bieżąca utylizacja w razie zepsucia, jak również przestrzeganie zasad korzystania ze sprzętu chłodniczego. Często jednak owe metody nie wystarczały, a ciągłym utrudnieniem dla sklepów były owady, żerujące na towarach spożywczych.

Skuteczne lampy owadobójcze do sklepu spożywczego

lampy uv na owadyTowar naruszony przez insekty był niezdatny do sprzedaży, gdyż mógł spowodować zatrucie i uszczerbek na zdrowiu klienta. Owady bowiem przenosiły często bardzo szkodliwe bakterie, zanieczyszczając nimi sprzedawaną żywność. W celu ochrony sprzedawanego towaru, większość sklepów stosowała różnego rodzaju lampy uv na owady. Przede wszystkim służyły one do ochrony świeżego mięsa przed owadami, aczkolwiek były one równie często usytuowane przy stoiskach z warzywami i owocami. Lampy te, używane prawidłowo, przyciągały insekty intensywnym światłem, które było niemal niewidoczne gołym okiem, i eliminowały je za pomocą dość silnego porażenia prądem. Jednak ich skuteczność różniła się w zależności od modelu, a wielu nabywców szybko zauważało iż lampy tanie, o wątpliwej jakości, pochodzące od nieznanych producentów nie posiadają faktycznych świetlówek ultrafioletowych, a zwykłe żarówki, o zmienionym kolorze światła, przypominającym ultrafiolet. Wysokiej jakości urządzenia, za to, nierzadko potrafiły zabezpieczyć średnich rozmiarów sklep przed owadami, znacznie przyczyniając się do poprawy standardu sanitarnego. Większość lamp ultrafioletowych miała rozmiary porównywalne z domowymi lampami zewnętrznymi, więc nie zajmowały zbyt dużo miejsca i mogły być ulokowane w taki sposób, by dostępu do nich nie mieli ani klienci, ani też personel niewykwalifikowany w ich obsłudze.

Często były montowane pod sufitem lub na szczycie regałów sklepowych, nie przeszkadzając w normalnej pracy obiektu. W wielu sklepach stosowane również były lampy o większych gabarytach, zwłaszcza w miejscach gdzie prowadzono stoiska mięsne i masarnie, gdzie zwykle żerowało najwięcej owadów. Lampy te były dość energożerne, gdyż generowały wysokie napięcie wymagane do skutecznego działania, aczkolwiek w skali operacji sklepu nie były zbyt dużym obciążeniem budżetu, zwłaszcza porównując ich pobór energii do pozostałych urządzeń elektrycznych będących na wyposażeniu.