Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowoczesne meble do gabinetu medycznego - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne meble do gabinetu medycznego

Pacjenci z urazami i chorobami psychicznymi wymagali o wiele więcej uwagi i ostrożności w trakcie przeprowadzania kuracji niż osoby ze schorzeniami fizycznymi. Oczywistym więc było, iż wystrój gabinetu psychiatrycznego nie mógł być identyczny jak ten, który widywany był w większości innych ośrodków zdrowia, głównie dlatego iż pacjenci często czuli się niekomfortowo w sterylnym otoczeniu. Wyekwipowanie takich gabinetów było więc nieco bardziej wymagające niż w przypadku zwykłego pokoju przyjęć.

Umeblowanie specjalistycznego gabinetu lekarskiego

meble do gabinetów medycznychJednak mimo powyższych wymagań, ciągle były to gabinety lekarskie, więc umeblowanie musiało spełniać nie tylko warunki estetyczne, ale również i praktyczne. Z tego powodu, wiele firm sprzedających meble do gabinetów medycznych często wypuszczało całe serie umeblowania skierowanego dla psychiatrów i ośrodków zdrowia psychicznego. Były to meble przypominające bardziej standardowe umeblowanie domowe, dzięki czemu pacjenci mogli czuć się w ich otoczeniu swobodnie, co pozytywnie wpływało na jakiekolwiek działania w trakcie przeprowadzania kuracji. Były jednak w dalszym ciągu meble medyczne, dlatego nie tylko umożliwiały szybki i wygodny dostęp do jakichkolwiek preparatów i narzędzi, których lekarz potrzebował w trakcie wizyty, ale również pozwalały na ich wygodne przechowywanie w zalecanych przez producentów warunkach. Siedziska, zarówno te przeznaczone dla pacjentów jak i dla samych lekarzy, były natomiast niemal identyczne ze swoimi bardziej tradycyjnymi odpowiednikami, będąc niezwykle wygodnymi elementami umeblowania, aczkolwiek wyglądem dopasowywane były do reszty mebli, by nie odstawać od całości wystroju gabinetu. Jako że przeznaczeniem owych mebli był przede wszystkim komfort pacjenta, fotele i kanapy, przeznaczone dla takowych były przyjemne w dotyku, i umożliwiały odbywanie sesji w gabinecie nawet przez bardzo długi czas bez nadmiernej niewygody.

Meble te często były upodabniane do ciężkich, drewnianych odmian, z przyjemnym dla oka wykończeniem i naturalnym kolorem, choć wykonywane były niemal w całości z tworzyw sztucznych, znacznie bardziej trwałych, łatwiejszych w konserwacji i odporniejszych nie tylko na uszkodzenia ale i na działanie substancji chemicznych. Meble z tworzywa były również o wiele lżejsze i łatwiejsze do transportu, umożliwiając o wiele szybsze wyekwipowanie każdego gabinetu, na dodatek o wiele niższym kosztem. W większości prywatnych gabinetów, tego rodzaju meble dość szybko zaczęły wypierać dotychczasowe umeblowanie medyczne.