Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowoczesne systemy wentylacji - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne systemy wentylacji

Nie da się ukryć, że od czasu do czasu musimy przewietrzać nasze domy i mieszkania. W czasie lata nie stanowi to problemu ale już w trakcie mrozów może być to dość kłopotliwe. Najbardziej problematyczne jest to, że podczas wietrzenia z wnętrza naszego domu jest wytracane ciepłe powietrze. Po wpuszczenia do wnętrza mieszkania zimnego, świeżego powietrza z zewnątrz będziemy zobligowani do tego by go ogrzać. Proces ten będzie z kolei generował dość duże koszty. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak bardzo ciekawe rozwiązania tego problemu.

Sprawdzone systemy rekuperacyjne

rekuperacja - opolskieNa temat rekuperacji zrobiło się dość głośnio dopiero od niedawna. Przełomem było pojawienie się systemów pozwalających na odzyskiwanie ciepła, które „znajduje” się w powietrzu jakiego chcemy się z mieszkania pozbyć. Podczas wietrzenia oczywistym jest, że powietrze z wnętrza mieszkania jest usuwane na zewnątrz i dochodzi do wymiany z powietrzem świeżym. Jednak warto zauważyć, że w czasie tego procesu dochodzi do znacznej utraty ciepła, które było spożytkowane na ogrzewanie powietrza. Nowoczesne systemy rekuperacyjne pozwalają na to by takie ciepło odzyskać i przekazać je do powietrza jakie będzie tłoczone z zewnątrz. Mnóstwo osób już zainwestowało w rozwiązanie jakim jest rekuperacja – opolskie jest zaś jednym z województw, w którym popularność takich systemów jest największa. Generalnie systemy rekuperacyjne składają się z wielu wentylatorów oraz przewodów, którym transportowane jest powietrze. Jeden przewód odprowadza „zużyte” powietrze na zewnątrz a drugi doprowadza powietrze świeże. Kluczowym elementem podczas tejże wymiany jest wymiennik ciepła. Sprzęt ten wykorzystuje pewne prawa fizyki dzięki czemu dochodzi do zatrzymywania ciepła w wymienniku i przekazania do powietrza wtłaczanego. Jak się okazuje nowoczesne systemy rekuperacyjne są w stanie zatrzymywać nawet do 90% ciepła. Pomyślmy więc jak duże oszczędności może taki system generować. Jednocześnie nie zapominajmy, że stale dochodzi do wymiany powietrza w naszym domu.

Systemy rekuperacji mają całe mnóstwo plusów. Są one bardzo tanie w utrzymaniu ponieważ pobierają znikome ilości energii elektrycznej, pracują bardzo cicho oraz pozwalają na samodzielnie ustanowienie harmonogramu wietrzenia naszego mieszkania. W nowych systemach zamontowano ciekawe sterowniki dzięki którym możemy ustawić tryby pracy rekuperatorów i wentylacji w czasie gdy nie ma nas w domu. Możemy przykładowo sprawić by mieszkanie zostało wywietrzone w czasie gdy jesteśmy w pracy.