Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowoczesny sufit napinany - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowoczesny sufit napinany

Ciekawe pomysły na wykończenie pomieszczenia najczęściej dotyczą jego ścian. Producenci oferują nam szereg rozwiązań, które pomogą stworzyć nietuzinkowe wnętrza wpisujące się w niemal każdy gust. Jednak równie atrakcyjną ozdobą może okazać się sufit. Choć pomysłów na aranżację sufitu nie ma tak wiele, jak w przypadku okładzin ściennych, można prostym sposobem pobawić się tą powierzchnią i stworzyć niepowtarzalną ozdobę.

Sufit podwieszany w nowoczesnej odsłonie

nowoczesne sufity z nadrukiemPodwieszenie sufitu pomoże ukryć wszystko to, co nie powinno znajdować się na widoku. Czasem są to poprowadzone instalacje i kable, czasami to wady konstrukcyjne, różnego rodzaju mankamenty lub ubytki, na które nie chcemy patrzeć. Podwieszany sufit to także świetna okazja do zamontowanie niestandardowego oświetlenia, które wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat. Najczęściej stosowaną metodą wykorzystywaną do zrobienia podwieszanego sufitu jest konstrukcja kartonowo-gipsowa. Ma ona swoje zalety, ale też wady. Niestety prace związane z montażem takiego sufitu nie należą do czystych, wręcz przeciwnie. Konieczność docinania wszystkich elementów, wiercenia czy szlifowania sprawia, że pomieszczenie trzeba będzie opróżnić z mebli lub solidnie je zabezpieczyć. Innym pomysłem na sufit podwieszany jest sufit napinany, który jest znacznie łatwiejszy w montażu. Prace montażowe nie obejmują wiercenia i docinania płyt, ponieważ sufit ten to nic innego jak sztywna, rozciągnięta i tworząca gładką powierzchnię folia (najczęściej PCV). W trakcie montażu folię nagrzewa się, w celu zwiększenia jej powierzchni, a następnie wsuwa w przykręcone do ściany profile aluminiowe. Profile te montuje się na wszystkich ścianach na obwodzie pomieszczenia. Taki rodzaj sufitu ma wiele zalet, ale największą z nich jest nieograniczona możliwość wzorów i kolorów, a także tworzenia ciekawych efektów świetlnych lub efektów 3D. Sufity napinane (naciągane) to także nowoczesne sufity z nadrukiem. Na folię można nadrukować dowolnie wybrana grafikę, nawet taką stworzoną na specjalne zamówienie klienta. To daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Bardzo popularne są także nowoczesne sufity z nadrukiem 3D. Najczęściej rozwiązanie to spotykane jest w różnego rodzaju nowoczesnych lokalach.

We wnętrzach mieszkalnych natomiast zdecydowanie lepiej sprawdzają się nieco bardziej stonowane aranżacje lub też sufity napinane podświetlane. Do stworzenia takiego sufitu wystarczy pod folią zamontować oświetlenie ledowe, najlepiej w postaci ledowej taśmy. Rozproszone przez folię światło pozwoli na uzyskanie bardzo atrakcyjnego efektu. Warto również wspomnieć, że taką konstrukcję można bez obaw i z łatwością zdemontować (np. w celu naprawienia awarii instalacji) oraz zamontować ponownie z wykorzystaniem tego samego materiału.