Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowoczesny system rozliczania czasu pracy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowoczesny system rozliczania czasu pracy

Rozliczanie czasu pracy w dużych zakładach pracy i obiektach w których pracowało ponad stu pracowników należało do zadań bardzo trudnych, i zajmujących bardzo dużo czasu i energii. W większości miejsc pracy nie używano bowiem żadnych systemów rejestracji pracy czy nawet list obecności, dlatego też pomyłki w rozliczaniu przeprowadzonego czasu lub nieobecności zdarzały się stosunkowo często, czasem z dość poważnymi konsekwencjami.

Nowoczesny system rejestracji i rozliczania czasu pracy

rejestracja czasu pracy w przedsiębiorstwachCoraz więcej firm wprowadzało najnowocześniejsze systemy rejestracji czasu pracy do wyposażenia obiektów, by usprawnić proces rozliczania przepracowanych godzin, ale również by odciążyć kadrę biurową, której zadaniem było podsumowywanie okresu rozliczeniowego i wprowadzanie wszelkich zmian w jego przebiegu. Coraz częściej zdarzało się iż rejestracja czasu pracy w przedsiębiorstwach zatrudniających więcej niż stu pracowników była całkowicie zautomatyzowana i obsługiwana niemal w całości przez systemy komputerowe. Systemy te funkcjonowały na podstawie danych, zbieranych przez rejestratory umieszczane tuż przy wejściach do obiektów, a które za zadanie miały sygnalizować rozpoczęcie naliczania czasu pracy danego pracownika oraz jego zakończenie. Owe rejestratory połączone były często z systemami dostępowymi oraz alarmowymi, więc ich aktywacja za pomocą karty identyfikacyjnej była wymagana by w ogóle dostać się do miejsca pracy. Programy komputerowe, które zarządzały procesem liczenia godzin mogły być zaprogramowane w taki sposób by samoczynnie zakończyć dzień pracy po naliczeniu określonej ilości godzin, lub gromadzić je nieprzerwanie, a tym samym wskazywać potencjalne nieprawidłowości i zaniedbania pracowników, zapominających o ponownym odbiciu karty przy opuszczaniu obiektu po godzinach pracy. Programy służące do rejestracji godzin były bardzo wygodne, i umożliwiały łatwy wgląd we wszystkie dane dotyczące pracy poszczególnych pracowników.

Przepracowany czas był najczęściej automatycznie grupowany w godziny ustawowe, nadgodziny i nieprawidłowości, a wszelkie błędy powstałe z dowolnego powodu mogły zostać szybko skorygowane. Za pomocą systemów rejestracji czasu pracy można było również tworzyć gotowe rozliczenia i zestawienia w formie jaka potrzebna była w danym miejscu pracy. Te same programy umożliwiały również generowanie bardzo szczegółowej dokumentacji dotyczącej czasu pracy, zarówno całego obiektu jak i pojedynczych pracowników, oraz tworzenie zestawień okresów rozliczeniowych.