Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Nowy model drona Mavic - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Nowy model drona Mavic

Drony od DJI były bodaj najpopularniejszymi maszynami wyczynowymi obecnie używanymi na zawodach, i niewiele innych modeli mogło cieszyć się tak dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego iż większość drużyn i stajni trzymało się ciągle jednej serii drona, wymieniając sprzęt na nowy tylko gdy naprawa była z jakiegoś powodu niemożliwa, zwykle przez zamknięcie produkcji starego modelu z serii. Od niedawna, jednak, w ramach jednej serii dronów DJI zaczęło wypuszczać modele znacznie różniące się od siebie parametrami.

Najnowocześniejszy dron wyczynowy od DJI

dron DJI Mavic 2 ProStare modele z serii Mavic były bardzo prostymi i lekkimi dronami wyczynowymi, przeznaczonymi głównie dla początkujących, z racji prostoty obsługi i łatwości pilotowania. Mimo to, wykorzystywane były często przez profesjonalistów, po części z tych samych powodów, po części przez wzgląd na łatwość modyfikacji, jakie można było zastosować w niemal każdej odmianie tej serii. Nowy dron DJI Mavic 2 Pro różnił się znacznie od swoich poprzedników, gdyż była to maszyna bardzo zaawansowana, posiadająca wiele układów elektronicznych których poprzednie wersje nie mogły zastosować ze względu na bardzo kompaktowe rozmiary, oraz o wiele nowocześniejsza. Przede wszystkim, model 2 Pro skierowany był do zaawansowanych operatorów i weteranów zawodów, głównie ze względu na znacznie podniesione osiągi i moc silnika, ale również z uwagi na wspomniane dodatki, które zapożyczone były bezpośrednio z dronów obserwacyjnych. Akumulatory drona zostały powiększone dwukrotnie, dzięki czemu standardowy lot bez użycia akcesoriów elektronicznych mógł trwać nawet czterokrotnie dłużej, a sama wymiana akumulatorów była ogromnie ułatwiona, i nie wymagała otwierania obudowy. Mogły być one również ładowane za pomocą dedykowanej stacji dokującej dla drona. Dron ten mógł być ciągle używany w zawodach, gdzie nawet model fabryczny mógł rywalizować z najbardziej podrasowywanymi maszynami, aczkolwiek równie dobrze mógł on być wykorzystywany do filmowania eventów czy imprez masowych.

Ulepszony układ śmigieł i system sterowania pozwalał bowiem na bardzo stabilny lot z niewielkimi prędkościami, oraz utrzymanie maszyny w zawieszeniu. Natomiast dodatki takie jak wyświetlacz na kontrolerze, pokazujący na bieżąco obraz z kamery drona czy możliwość ustawienia automatycznej trasy lotu, w połączeniu z rozpoznawaniem twarzy i umożliwieniem sterowania poprzez zaprogramowane gesty czyniło z owego drona jedną z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych maszyn obecnie będących w użyciu.