Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Od kogo pożyczyć wózki inwalidzkie dla seniorów? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Od kogo pożyczyć wózki inwalidzkie dla seniorów?

W wielu domach mieszkają seniorzy, którzy z uwagi na swój wiek i stan zdrowia, bardzo często nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Niezbędne są im wózki inwalidzkie, jednak te do najtańszych nie należą. Takie obciążenie finansowe jest sporym kłopotem dla najbliższych, gdyż nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych za wygodny pojazd inwalidzki. W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się wypożyczalnie wózków.

Wynajem wózków inwalidzkich — gdzie i za ile?

wózki inwalidzkie w BydgoszczyNiekiedy zdarza się, że wózki inwalidzkie niezbędne są wyłącznie na okres kilku miesięcy. Taki pojazd jest później ciężko sprzedać, co może rodzić wiele kłopotów finansowych w rodzinie. Aby nie martwić się takimi problemami, dużo lepiej jest wypożyczyć wózki inwalidzkie. Jest to możliwe w firmach, z których usług korzystają również ośrodki opieki, placówki medyczne, a także niektóre szpitale. Wynajem wózków jest korzystny z kilku powodów — przede wszystkim zapłaci się za nie znacznie mniej niż w przypadku ich zakupu. Można je wypożyczyć na kilka tygodni lub miesięcy i wówczas zapłaci się około 20-50 złotych za pojazd napędzany siłą mięśni lub 50-160 złotych za wózek elektryczny. Podane sumy są za jeden okres rozliczeniowy, co oznacza, że użytkując wózek przez cały rok, w przypadku tego tradycyjnego, zapłaci się mniej niż 1000 złotych. Jest to niewielka suma w porównaniu z kosztami zakupu i trudnością podczas późniejszej sprzedaży pojazdu. Jest kilka firm, w których można wypożyczyć wózki. Oferują one między innymi dostarczenie pojazdu pod wskazane miejsce oraz nauczą jego obsługiwania, jeśli sprawiałoby to problem. Polecane są między innymi wózki inwalidzkie w Bydgoszczy, które są niedrogie, maksymalnie wygodne oraz sprawne. Sprawdzą się zarówno podczas tymczasowych problemów z chodzeniem (na przykład kiedy doszło do złamania nogi), jak i na dłuższy okres, aby ułatwić opiekę nad osobą niepełnosprawną. Warto zapoznać się z ofertą różnych wypożyczalni, gdyż oferowane przez nie usługi potrafią pozytywnie zaskoczyć.

W przypadku osób i placówek, które oprócz wózków widłowych potrzebują innych sprzętów rehabilitacyjnych, również mogą liczyć na wsparcie niektórych wypożyczalni. W ich asortymencie można znaleźć najróżniejsze sprzęty do wyposażenia szpitali, domów opieki i innych placówek medycznych. W każdym z przypadków cena jest ustalona w taki sposób, aby było to bardziej opłacalne niż zakup nowego urządzenia. W niektórych firmach oprócz dowozu oferowany jest też montaż sprzętów i ich konserwacja.