Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Odpowiednie spodnie do jazdy konnej - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Odpowiednie spodnie do jazdy konnej

W każdym sporcie ważny jest odpowiedni strój. Tak samo w takiej dyscyplinie jak jazda konna odgrywa on ważną rolę. Odpowiednio dobrany ma poprawiać komfort oraz zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Strój jeźdźca składa się z kilku elementów, a jednym z nich są spodnie. Fachowo nazywa się je bryczesami i spełniają one wiele istotnych funkcji podczas uprawiania tego sportu. Przed ich zakupem należy poświęcić chwilę czasu na zastanowienie się jakich dokładnie potrzebujemy.

Bryczesy – spodnie do jazdy konnej

wygodne bryczesy do jazdy konnejCharakteryzują się one wysokim stanem. Dzięki temu podczas jazdy plecy jeźdźca są odpowiednio zakryte. Nie posiadają również szwów po wewnętrznej stronie nóg. Takie rozwiązanie zapobiega otarciom i niekomfortowemu uwieraniu. Wyposażone są również w specjalne wzmocnienie, które nazywa się lejem. Gwarantuje ono lepszą przyczepność w siodle i dzięki temu poprawia komfort i jakość jazdy. Wykonany jest z zamszu, skóry lub silikonu. Wyróżnia się bryczesy, które posiadają lej pełny lub kolanowy. W bryczesach z pełnym lejem wzmacniający materiał pokrywa wewnętrzną stronę bryczesów na całej długości, czyli od pośladków, aż do łydek. Takie bryczesy są najczęściej używane przez ujeżdżeniowców, ponieważ spędzają oni najwięcej czasu w kłusie ćwiczebnym i galopie w pełnym siadzie. Lej kolanowy natomiast znajduję się tylko po wewnętrznej stronie kolan. Nie gwarantują one takiej samej przyczepności jak te z lejem pełnym, ale dają za to większą swobodę ruchu. Są one najczęściej polecane początkującym jeźdźcom oraz profesjonalnym skoczkom. Wygodne bryczesy do jazdy konnej muszą być równiż bardzo dobrze dopasowane oraz wytrzymałe. Dzięki temu będą one służyć bardzo długo nie zmieniając swoich właściwości. Mogą być one uszyte ze standardowych materiałów albo z specjalnych tkanin, które mają dodatkowe właściwości. Te z domieszką nylonu charakteryzują się dużą elastycznością, nie tracą koloru po praniu oraz wracają do swojego kształtu. Pozwalają również skórze oddychać. Domieszka bawełny powyżej 60% sprawia, że bryczesy takie są przyjemne dla skóry oraz zachowana jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza. Zazwyczaj jeźdźcy wybierają bryczesy uniwersalne, ale w sklepach jeździeckich możemy trafić na specjalne ocieplane spodnie jeździeckie. Przydadzą się one kiedy często w czasie zimy jeździmy na otwartym placu lub nieogrzewanej hali. Szyte są one z ciepłych tkanin typu softshell. Dzięki poprawnej izolacji termicznej świetnie podtrzymują ciepło ciała.

Takie spodnie są podstawą każdej garderoby jeździeckiej. Nie ma znaczenia czy jesteśmy bardziej czy mniej doświadczeni lub czy uprawiamy jakiś konkretny rodzaj taki jak skoki czy ujeżdżenie. Kluczowe jest ich odpowiednie dobranie. Tylko dzięki temu będziemy mogli czuć się swobodnie, komfortowo oraz bezpiecznie w siodle. Producenci zapewniają dostęp do odpowiedniego asortymentu. Można wybierać w różnych kolorach oraz krojach. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model, niezależnie od swojego budżetu.