Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Odzyskałem dane ze starego komputera - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Odzyskałem dane ze starego komputera

Ostatnio robiłem generalne porządki na strychu mojego domu. Było tam mnóstwo starych i niepotrzebnych rzeczy. Dziesiątki różnych książek, różne urządzenia audio sprzed lat i ciekawe pamiątki z mojego dzieciństwa. Jednak najciekawszą rzeczą, którą tam znalazłem był mój pierwszy komputer. To oczywiście był już komputer klasy pc, który posiadał dysk twardy ze śmieszną jak na dzisiejsze czasy pamięcią. Postanowiłem uruchomić ten wiekowy sprzęt, żeby powspominać stare czasy. Komputer nie działał i w żaden sposób nie dało się uruchomić.

Skorzystałem z profesjonalnego odzyskiwania danych

profesjonalne data recoveryKiedy już pogodziłem się z tym, że ten leciwy sprzęt już nie zadziała, zacząłem zastanawiać się nad tym, co jest zapisane na dysku twardym. Wszak był to komputer z moich lat szkoły podstawowej. Pomyślałem więc, że na tym małym dysku twardym mogą być jakieś ważne rzeczy z tego czasu. Chociażby jakieś pliki albo zdjęcia z wakacji. Chciałem koniecznie przekonać się, co mogło być zapisane na dysku twardym tego komputera. Nie wiedziałem co prawda jak się do tego zabrać, bo moja wiedza o komputerach kończy się na obsłudze współczesnego laptopa. Na szczęście dzisiaj odzyskanie danych z dysku twardego to żaden problem. Szybko znalazłem w internecie firmę, która oferuje w moim mieście profesjonalne data recovery. To właśnie oznacza odzyskiwanie danych. Udałem się do nich z wyjętym z komputera dyskiem twardym. Jego pojemność wynosiła całe dwa gigabajty, więc pomyślałem, że prace nad nim będą trwały bardzo krótko. Odzyskanie danych zajęło profesjonalistom jeden dzień. W porównaniu z dzisiejszymi dyskami twardymi w komputerach ten właściwie nie miał się z czym równać. Pojemność tego dysku jest przecież nieporównywalnie mniejsza do średniej pojemności karty pamięci. W każdym razie udało się odzyskać wszystkie zapisane na komputerze dane. I nie myliłem się, bo były tam zdjęcia o których już dawno zapomniałem, a nawet moje prace szkolne, które pisałem na swoim pierwszym komputerze. Warto było zainwestować czas i pieniądze w odzyskanie tych danych, bo dzięki temu mogłem wrócić wspomnieniami do swoich młodzieńczych lat.

Jeśli ktoś znajdzie swój stary komputer w piwnicy albo na strychu to też może odzyskać z niego swoje dane. Wystarczy jedynie udać się do firmy informatycznej oferującej właśnie data recovery. Odzyskanie danych ze starego komputera zajmuje niewiele czasu, bo przecież pojemność ówczesnych dysków twardych była naprawdę niewielka. Ja skorzystałem z takiej właśnie usługi, bo wiedziałem, że coś takiego się robi. Nie każdy przecież wie, że z dysków twardych starych albo uszkodzonych można odzyskać wszystkie dane, jakie się na nich znajdują.