Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Ogrodzenie do jednostki wojskowej - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Ogrodzenie do jednostki wojskowej

Każdy wojskowy obiekt musiał być zabezpieczony wedle najwyższego istniejącego standardu, zarówno pod względem alarmów elektronicznych, jak i ograniczeń dostępu do terenu zastrzeżonego. To ostatnie często było rozwiązywane postawieniem muru i drutu kolczastego wokół terenu jednostek, bardzo dobrze uniemożliwiającego wejście na teren wojskowy. Takie ogrodzenie terenu jednak nie zawsze było możliwe, zwłaszcza w obiektach dużych, lub w pobliżu centrum miast.

Nowoczesne ogrodzenie panelowe

ogrodzenia panelowe producentObiekty szkoleniowe położone w miastach, oraz jednostki o dużej powierzchni często bywały trudne do ogrodzenia, choć wielokrotnie dowództwo decydowało się zastosować siatkę ogrodzeniową, byle jak najszybciej spełnić wymagania ustawowe. Siatki jednak nie były zbyt dobrym zabezpieczeniem, zdecydowanie często ulegając uszkodzeniu, i mogły być bardzo łatwo pokonane za pomocą prostych narzędzi. Na naszej jednostce znajdował się bodaj największy arsenał osobisty, więc zabezpieczenia musiały być o wiele lepiej przemyślane niż standardowo, dlatego zamiast półśrodków, zdecydowaliśmy się na użycie lepszego rodzaju ogrodzenia, z racji niemożliwości odgrodzenia terenu murem. Najlepszą metodą na ogrodzenie obiektu okazały się nowoczesne ogrodzenia panelowe, jakie używane były dość często w zakładach pracy i prywatnych posesjach, głównie ze względu na bardzo konkurencyjne ceny i o wiele większą trwałość, zwłaszcza w porównaniu do bardziej tradycyjnego ogrodzenia. Ogrodzenia te były bardzo łatwe i szybkie do postawienia, nie wymagając dużego nakładu pracy, ani też wykorzystania narzędzi, a nawet tak duży teren jak nasz mógł być zabezpieczony w ledwie jeden dzień. Wybrane przez nas ogrodzenia panelowe producent sprzedawał zarówno w zestawach, jak i detalicznie, choć oczywiście hurtowy zakup oznaczał niższe ceny i większą ilość paneli, które mogły być pozostawione jako zapasowe, w razie konieczności.

Owe ogrodzenia były niesamowicie wygodne, gdyż segmenty były zarówno elementami typowo ogrodzeniowymi, służącymi do blokowania dostępu do terenu osobom nieupoważnionym, ale również i panelami które mogły być użyte jako wyjście awaryjne lub techniczne, lub też służyć do montażu bram przesuwnych, szlabanów czy też zostać użyte jako rozgałęzienie ogrodzenia w częściach wewnętrznych. Panele mogły być więc użyte zarówno do odgrodzenia zewnętrznego terenu, jak również służyć jako ogrodzenie do budynków zastrzeżonych czy części warsztatowej jednostki, zwiększając bezpieczeństwo poruszania się po jej terenie.