Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Kiedy skończyłam szkołę, zapragnęłam jak najszybciej rozpocząć pracę, aby stać się osobą niezależną. Jednak lubiłam zmiany, uwielbiałam podróże i poznawanie świata. Nie wyobrażałam sobie pracy biurowej, w której każdego dnia miałabym styczność tylko z komputerem, ponieważ pragnęłam czegoś więcej. Chciałam, aby moja praca mogła cieszyć innych. Chciałam im pomagać, dlatego pomyślałam, że mogłabym pracować jako opiekunka.

Praca jako opiekun starszych za granicą

opieka nad osobami starszymi w niemczech bez znajomości językaKiedy byłam młodsza, zajmowałam się moją babcią. Pamiętam,że chwile, w których mogłam wyjść z nią nakarmić sprawiały, że czułam się taka dumna i potrzebna. Dlatego uznałam, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech bez znajomości języka będzie dla mnie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego akurat za granicą? Mogłabym rozwijać swoje pasje i poznać inny kraj. Poza tym, w Niemczech jest dużo seniorów potrzebujących pomocy. Któregoś dnia usiadłam przed komputerem i znalazłam biuro, które pośredniczy w szukaniu opiekunek seniorom. Nie byłam pewna, czy się odezwą, ale postanowiłam zaryzykować i złożyłam swoje CV, Za parę dni uzyskałam odpowiedź, że moja aplikacja została rozpatrzona pozytywnie i zaproszono mnie na spotkanie rekrutacyjne. Obawiałam się, że mój brak znajomości języka może sprawić, że zatrudnią kogoś, kto ten język zna, jednak pani sekretarka uspokajała mnie, że znajomość ta nie jest priorytetem. Okazało się, że wiele Polaków mieszka w Niemczech i szukają polskich opiekunek. Udało mi się zakwalifikować na pierwszy wyjazd po około dwóch tygodniach. Po wypełnieniu wszystkich papierów, mogłam porozmawiać z rodziną do której miałam pojechać. Konwersacja odbyła się oczywiście online. Dowiedziałam się, jakie będę miała obowiązki oraz warunki i godziny pracy. Osoba którą miałam się opiekować była starszą kobietą, której mąż jakiś czas temu wyprowadził się. Potrzebowała pomocy jedynie przy drobnych domowych czynnościach i porannym wyjściu po zakupy. Kiedy tam pojechałam, mogłam się przekonać, jaka to wspaniała, miła kobieta. Szybko się zaprzyjaźniłyśmy i bardzo polubiłyśmy.

Cieszyłam się, że moja praca przynosi komuś radość. Spełniałam się w niej i bardzo dobrze czułam. Miałam bardzo dobre warunki, miałam duży pokój i praktycznie całe piętro do dyspozycji. Dlatego po pracy, mogłam swobodnie wypocząć i nabrać sił na kolejny dzień. Poza tym, miałam też sporo czasu dla siebie i dzięki temu zwiedziłam spory kawałek Niemiec. Miałam bowiem trzy dni wolne w tygodniu. Byłam zadowolona, że trafiłam na to biuro pracy.