Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Pakowanie produktów próżniowo - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Pakowanie produktów próżniowo

 

Właściwe przechowywanie produktów spożywczych ma ogromne znaczenie. Zapewne wiele razy denerwowali się Państwo w takich sytuacjach gdy zrobiliście zakupy a na drugi lub trzeci dzień okazało się, że część żywności już nie nadaje się do jedzenia. Właśnie przez nieodpowiednie przechowywanie produktów spożywczych dochodzi do tak dużego marnotrawienia jedzenia. Jest to sytuacja bardzo niekorzystna zarówno dla otaczającego nas środowiska jak i również dla naszego portfela.

Sprawdzone pakowaczki próżniowe

zgrzewarki próżniowe do foliiJuż kilkadziesiąt lat temu odkryto, że to dostęp powietrza ma kluczowe znaczenie w przypadku nadmiernego i zbyt szybkiego psucia się produktów spożywczych. Jednak jak przechowywać żywność by dostępu do powietrza nie było? Jeszcze nie tak dawno temu takie zadanie wydawało się zupełnie niemożliwe do zrealizowania. Natomiast obecnie słyszy się o tym, że dostępne są urządzenia, którym żywność można pakować próżniowo i wówczas jej termin przydatności do spożycia znacznie urośnie. Na dzień dzisiejszy bardzo dużo osób zaopatruje się w sprzęt jakimi są zgrzewarki próżniowe do folii. Początkowo urządzenia te miały bardzo duże gabaryty. Zapakowanie niektórych produktów wymagało więc znacznego kombinowania a czasami było to wręcz niemożliwe. Od jakiegoś czasu zgrzewarki występują w postaci tak małej, że możemy schować te urządzenia do szafki w naszej kuchni. Najprostsza wersja zgrzewarki opiera się jedynie o dwa podstawowe podzespoły tworzące całe urządzenie. Pierwszym z nich, który zarazem jest najważniejszy jest pompa zajmująca się wysysaniem powietrza z głębi worka, w którym znajduje się produkt przeznaczony do pakowania. Po odessaniu całego powietrza z wnętrza tego worka przychodzi czas na działanie drugiego podzespołu czyli listwy zgrzewającej. Na skutek działania energii elektrycznej listwy te bardzo mocno się nagrzewają tworząc tym samym solidne połączenie na krawędziach worka. Nie ma tutaj szans na pojawienie jakiegokolwiek rozszczelnienia.

Na dzień dzisiejszy urządzenia do pakowania próżniowego nie są dostępne jedynie dla firm. Możemy łatwo zakupić taki sprzęt do użytku domowego. Z każdym kolejnym rokiem znacznie spadają ceny za takie produkty. Obecnie podstawową wersję zgrzewarki możemy zakupić już za kilkaset złotych. W przypadku zakładów przemysłowych stosuje się obecnie najczęściej zgrzewarki komorowe lub też tunelowe, które są w stanie pakować produkty spożywcze z bardzo dużą szybkością. Tak zapakowana żywność może bardzo długo leżeć w naszej lodówce bez obaw o szybkie zepsucie.