Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Parametry elektryczne analizatorów sieci - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Parametry elektryczne analizatorów sieci

 

W zakładach przemysłowych kluczem do rozwoju jest optymalizacja zachodzących procesów. Oznacza to, że koniecznym jest ograniczanie kosztów przy maksymalizacji zysków. W związku z tym coraz większa liczba firm decyduje się zoptymalizować swoje zużycie mediów energetycznych. Jest to spowodowane nie tylko dążeniem do rozwoju lecz również wzrostem kosztów zakupu prądu czy ciepła oraz wzrastającym zanieczyszczeniem środowiska. W celu oszacowania potencjalnych korzyści oraz sposobów ich osiągnięcia należy w pierwszej kolejności przeanalizować i oszacować stan obecny.

Jaki analizator wybrać?

analiza jakości energii elektrycznejDo tego przeprowadzane są różnego rodzaju audyty zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Mają one na celu szczegółowe opisanie w jakim miejscu znajduje się firma oraz co można wykonać żeby to poprawić.  Kluczem do sukcesu są przede wszystkim dane. Właśnie dlatego sugerowana jest analiza jakości energii elektrycznej pobieranej przez sieć zakładu. Na podstawie różnego rodzaju parametrów elektrycznych sformułować można wiele ciekawych wniosków. Niemniej najpierw trzeba pozyskać potrzebne do tego celu dane. Analizatory pozwalają zmierzyć między innymi wartość napięcia, natężenie płynącego prądu czy moc poszczególnych faz. Na rynku dostępne są bowiem zarówno urządzenia jednofazowe jak i trójfazowe. Te pierwsze wykorzystywane są przeważnie w mniejszych zakładach, gdzie linie technologiczne bazują na słabszych maszynach. Analizatory trójfazowe stosuje się na obwodach, gdzie zainstalowane są duże odbiorniki energii potrzebujące mocy rzędu kW. Wiele zależy od miejsca zastosowania. Niektóre urządzenia oprócz pomiaru w czasie rzeczywistym mają również możliwość zapisu danych oraz ich przesyłu na wskazany serwer czy do bazy danych. Bardzo często na podstawie zarejestrowanych wartości można wyciągnąć wnioski na temat konieczności modernizacji poszczególnych maszyn czy linii technologicznych.

Często objawia się to spadkiem sprawności czy nadmierną emisją zaburzeń przez urządzenie. Dodatkowo może ono wpływać negatywnie na całą sieć. Sprzęty dużej mocy generujące zaburzenia mogą odkształcać przebieg napięcia oraz prądu. Objawia się to wysokim współczynnikiem zawartości harmonicznych, który jest również obliczany przez analizator. Jak widać urządzenie to jest bardzo ważne i istotne. Powinno być obecne w każdym zakładzie przemysłowym. Dzięki niemu możliwe jest szacowanie koniecznych do podjęcia działań tak żeby zapewnić jak najlepszą optymalizację. Sprzęt ten można bez problemu zakupić w punktach stacjonarnych czy w Internecie.