Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Pianka stosowana do ociepleń - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Pianka stosowana do ociepleń

Sporo osób po wybudowaniu domu ma problem z tym by odpowiednio go nagrzać. Niejednokrotnie okazuje się, że powodem takiej sytuacji jest po prostu brak odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej. Możemy jednak taką warstwę stworzyć po jakimś czasie. Dzięki temu problem będzie można w miarę szybko i łatwo rozwiązać. Popularną techniką związaną z ocieplaniem domów jest stosowanie pianki poliuretanowej. Ten materiał można łatwo nałożyć przy użyciu specjalistycznego sprzętu. 

Ocieplanie pianką PUR 

ocieplanie pianka poliuretanowaGdy mówi się na temat ocieplania domów to najczęściej myślimy od razu o jednym materiale. Jest nim oczywiście styropian. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że materiał ten stosujemy przy okazji budowania różnych obiektów. Styropian możemy zastosować zarówno na zewnątrz budynku jak również i w jego wnętrzu. Świetnie sprawdza się on przykładowo do ocieplania pod podłogą. Jednak ważne jest to, że ocieplanie styropianem wymaga dość dużo pracy oraz czasu. Często jest tak, że nie możemy nawet ocieplić posadzki w naszym domu jeśli została już ona stworzona. Na ratunek w takim wypadku może przyjść pianka poliuretanowa. Materiał ten jest nam znany od kilkudziesięciu lat ale początkowo nie był on w ogóle kojarzony z branżą budowlaną. Stosowano go przede wszystkim jako wypełniacz w branży produkcyjnej. Udało się jednak dostrzec, że w tym materiale jest wielki potencjał. Świetnie zatrzymuje on ciepło ale również może być stosowany w chłodniach gdzie z kolei będzie izolatorem. Ocieplanie pianka poliuretanowa jest zabiegiem, który najczęściej jest wykonywany przez firmy zajmujące się takimi zadaniami na co dzień. Chodzi o to, że żeby taką piankę nałożyć to konieczne jest posiadanie specjalnego sprzętu. Jest on określany jako agregat. Dzięki niemu pianka znajdująca się w zbiorniku jest pod dużym ciśnieniem. Podczas jej uwolnienia dochodzi do delikatnego rozprężania. W efekcie pianka wypełnia wszelkie zakamarki. 

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju bardzo łatwo znaleźć możemy firmy zajmujące się ocieplaniem domów pianką poliuretanową. Trzeba jednak mieć tę świadomość, że takie firmy mają pełne ręce roboty i terminy zarezerwowane nawet na kolejny rok. Warto więc zarezerwować jakiś termin dla siebie. Pianką poliuretanową możemy ocieplić zarówno domy murowane jak i drewniane. Sporo słyszy się również o budowaniu w naszym kraju lekkich domków kanadyjskich. Te obiekty również bez żadnego problemy możemy pianką poliuretanową ocieplić. Z racji jej lekkości nie obciąży ona konstrukcji naszego budynku.