Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Piękny uśmiech dzięki licówkom - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Piękny uśmiech dzięki licówkom

Licówki porcelanowe to jedna z najpopularniejszych metod, które gwarantują śnieżnobiały uśmiech. To one powodują u nas chęć posiadania „hollywoodzkiego” uśmiechu.  Idziemy z duchem czasu, z roku na rok specjaliści opracowują coraz lepsze metody na poprawienie uśmiechu. Wśród nich możemy wyróżnić licówki, które wykonane są z porcelany.

Zastosowanie licówek porcelanowych

licówki porcelanowe bielskoStomatologia estetyczna jest działem, który zajmuje się walorami estetycznymi zębów, czyli poprawą naszego uśmiechu. Do stomatologa estetycznego zgłaszają się osoby, którzy chcą zmienić kształt zębów i pozbyć się przebarwień, wiele osób skorzystało już  z oferty jaką proponują licówki porcelanowe bielsko. Standardowe zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej to m.in. wybielanie zębów oraz właśnie zakładanie licówek. Jakie zastosowanie mają licówki? Otóż diametralnie odmieniają kształt oraz kolor zębów, sprawiając, że nie musimy w tym celu nosić aparatu ortodontycznego. Licówki to cieniutkie nakładki protetyczne,  które po przyklejeniu do przedniej części zębów, zmieniają diametralnie ich kształt i kolor. Produkuje się je z kilku rodzajów materiałów, co przekłada się na ich solidność oraz walory estetyczne. Wiele z nas zastanawia się, czym właściwie różni się licówka ceramiczna od porcelanowej. Przecież wyglądają bardzo podobnie i zarówno ceramika, jak i porcelana to materiały powszechnie wykorzystywanym w stomatologii. Od lat z ceramiki wykonuje się korony, mosty, licówki, protezy oraz wypełnienia zębowe. Dlaczego właśnie materiały ceramiczne mają pierwszeństwo w gabinetach stomatologicznych? Po pierwsze dlatego, że są  one całkowicie obojętne dla tkanki ludzkiej.  Możemy wyróżnić parę rodzajów materiałów ceramicznych:  porcelanę skaleniową, która występuje w postaci proszku, bądź płynu ceramikę szklaną, prasowaną lub frezowaną. Takimi metodami wykonuje się pełnoceramiczne licówki o  większej grubości niż skaleniowe. Ponad to, coraz częściej w gabinetach stomatologicznych wykorzystywana jest technologia CAD/CAM CEREC, która w znacznym stopniu umożliwia komputerowe zaprojektowanie oraz wyprodukowanie pełnoceramicznych licówek bez wpływu technika protetycznego. Specjalnie do tego przeznaczone urządzenie wykonuje wirtualny wycisk zębów, jak również projekt.

Jeżeli chodzi o licówki porcelanowe, to  wykonuje się je z porcelany skaleniowej. To bardzo istotne, ponieważ są ona wówczas najcieńsze i najbardziej zbliżone do prawdziwych zębów.  Jest to przemyślane rozwiązanie, gdyż nie wymaga szlifowania zębów.