Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Pierwsza butelka dla noworodka - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Pierwsza butelka dla noworodka

 

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego od wyboru butelki dla niemowlaka. Rzeczywiście, dawniej wybór był o wiele prostszy. Na rynku nie było zbyt wielkiego wyboru i młode mamy brały to, co było. Obecnie rynek ma nieograniczone możliwości. Butelki do karmienia oferuje wiele znanych marek. Możemy je dostać w dowolnych rozmiarach, kształtach, wykonane z różnych materiałów, z różnymi smoczkami i w odmiennych stylach.

Wybór butelki dla noworodka

jak wybrać pierwszą butelkę dla noworodkaPodczas poszukiwań butelki dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Butelka dla niemowlaka powinna posiadać niezbędne atesty, być bezpiecznym produktem oraz takim, który pomoże bobasowi w sprawnym przejściu od karmienia piersią do butelki. Decydując się na wybrany model warto wcześniej zapoznać się z opiniami o sprzęcie, jaki znajdziemy w Internecie. Jak wybrać pierwszą butelkę dla noworodka – ta kwestia często spędza sen z powiek młodych rodziców. Na samym początku warto zaopatrzyć się w dwie butelki do karmienia o pojemności 120 i 180 ml. W początkowym stadium rozwoju dziecko je małe, ale częste posiłki. Gdy maluch skończy cztery miesiące, pora zmienić butelkę na pojemność od 180 do 220 ml. W przypadku jeszcze starszych dzieci najlepsze butelki do karmienia to takie o pojemności od 220 do 330 ml. Butelki mogą być wykonane z tworzywa lub szkła. Dawniej można było dostać tylko butelki ze szkła. Następnie rynek został zdobyty przez butelki plastikowe i o znalezieniu szklanej mogliśmy sobie pomarzyć. Na szczęście ponownie wracają do łask i są łatwo dostępne. Butelki z tworzywa sztucznego są lekkie i odporne na stłuczenia, dzięki czemu posłużą dziecku znacznie dłużej. Decydując się na zakup plastikowej butelki musimy upewnić się, że została wykonana z bezpiecznych materiałów i nie posiada szkodliwych związków BPA. Butelka powinna mieć ergonomiczny kształt, który pozwoli na jej wygodne trzymanie mamie, jak i dziecku. Nikogo nie zaskoczy fakt, że nawet najlepsze butelki wymagają sterylizacji. Materiał, z którego jest wykonana powinien być odporny na wysokie temperatury.

Niektóre butelki są tak zbudowane, aby zapobiegać połykaniu powietrza przez dziecko. Tym samym redukują powstanie powstanie bolesnych kolek. Najlepsze butelki antykolkowe są wyposażone w system odpowietrzania. Kupując butelkę warto zaopatrzyć się w zestaw smoczków. Są one najczęściej wykonane z silikonu. Smoczki różnią się od siebie przepływem, który trzeba dostosować do wieku dziecka. Butelka spełniająca odpowiednie normy będzie idealnym wsparciem dla każdej mamy.