Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Plac zabaw dla dzieci musi być bezpieczny - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Plac zabaw dla dzieci musi być bezpieczny

Nasze dzieci zamiast siedzieć przed komputerem, czy telewizorem powinny spędzać swój wolny czas na zabawach z rówieśnikami w osiedlowych parkach i placach zabaw, na których umieszczane są różnego rodzaju urządzenia do ćwiczeń i zabawy. Wszystkie mają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu mamy pewność, że urządzenia są bezpieczne i nie urwą, czy nie załamią się pod naszym ciężarem. Producenci dbają więc, by wszystkie konstrukcje wykonane były z materiałów o jak najwyższej jakości i wytrzymałości, które zapewniają bezpieczną zabawę pod okiem rodziców. 

Place zabaw budowane są z myślą o bezpieczeństwie

budowa placu zabaw dla dzieci Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż obecnie budowa placu zabaw dla dzieci zawsze musi uwzględnia ich bezpieczeństwo podczas zabawy. Wszystkie drążki, ruchome schody, czy barierki nie mogą przewracać się po ciężarem bawiących się, gdyż grozi to niebezpieczeństwem i możliwością upadku lub złamania ręki. Z tego też względu każdy element placu zabaw dla dzieci musi być koniecznie wyposażony w solidne fundamenty. Dzieci, które będą się podciągać, czy huśtać nie mogą upaść lub zlecieć z jakiejś barierki. W parkach, gdzie budowane są place zabaw ustawiane są też urządzenia do street workoutu, czyli treningu siłowego podczas którego ćwiczymy wykorzystując siłę swojego ciężaru i naszej masy. Wszyscy producenci urządzeń stawianych na placach zabaw zawsze oferują urządzenia, które zawsze wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, których wysoka jakość i bezpieczeństwo gwarantowane są przez atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Daje to pewność ich wytrzymałości oraz odporności na mechaniczne uszkodzenia, bądź korozję. Budowa placu zabaw dla dzieci wymaga zapewnienia bezpiecznego korzystania ze wszystkich urządzeń, gdyż dzieci lubią wspinać się po szczebelkach, huśtać się, czy korzystać ze zjeżdżalni. Z tego też powodu do użytku nigdy nie zostaną dopuszczone urządzenia, które nie mają atestów, gwarantujących dobrą, ale przede wszystkim bezpieczną zabawę pod okiem dorosłych. Niebezpieczne zabawki i urządzenia mogą bowiem być przyczyną różnych wypadków, do których może dojść podczas zabawy.

Zamiast spędzać czas wolny z dziećmi przed telewizorem, warto wybrać się z nimi do osiedlowego parku, gdzie będą bawiły się na świeżym powietrzu, a my możemy im towarzyszyć, jednocześnie pilnując ich bezpieczeństwa. Z tego też powodu budowa placu zabaw dla dzieci wymaga przedstawienia przez producentów urządzeń posiadania atestów i certyfikatów potwierdzających bezpieczne korzystanie z nich. Urządzenia nie mogą się przewracać pod ciężarem dziecka lub uginać. Bezpieczne muszą też być wszystkie huśtawki i zjeżdżalnie, z których korzystają maluchy.