Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Płyty akrylowe od podszewki - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Płyty akrylowe od podszewki

Płyty akrylowe są nowoczesnym i nietuzinkowym dodatkiem do wystroju wnętrza naszego mieszkania. Niezależnie od tego czy znajdą się one w kuchni, czy też nie, z całą pewnością będą interesującym dodatkiem do stylu nowoczesnego, który staje się ostatnimi czasy tak bardzo popularny praktycznie na całym świecie. Niemniej jednak, jak powstają takie płyty połyskowe z MDF? Jak przebiega proces ich produkcji i czego możemy się spodziewać po takim produkcie, gdy trafi do nas do domu? 

Produkcja płyt akrylowych – krok po kroku

producent płyt akrylowychproducent płyt akrylowychPrzede wszystkim, producent płyt akrylowychproducent płyt akrylowych rozpoczyna produkcję płyt akrylowych prostej płyty MDF (Medium-Densiy Fibreboard), a tłumacząc na język polski – płyty pilśniowej średniej gęstości z włókien drzewnych. Sama historia płyt MDF sięga lat 80’tych XX w., czyli mają już one prawie czterdzieści lat, to tylko pokazuje jak skutecznym i dobrym materiałem one są. Gęstość takiej płyty wynosi 500 kilogramów na metr sześcienny i szybuje aż do 1000 kilogramów na metr sześcienny. Ostatecznie, do zalet płyty połyskowe z MDF możemy zaliczyć to, że jest elastyczna, łatwa w kształtowaniu i dostępna w wielu grubościach oraz formatach. Niestety, nie obywa się bez wad – płyta MDF, ktora jest niskiej jakości ma tendencję do łamania się i puchnięcia. Ponadto, taka płyta tępi narzędzia szybciej niż wiele innych rodzajów drewna. Dodatkowo, może się bardzo kurczyć i ma różne stopnie chłonności lakieru co jest już problemem samym w sobie. Jednakże, co dalej? Po tym jak już mamy płytę MDF, trafia ona do profesjonalnej obróbki, w której to przede wszystkim jest skrupulatnie czyszczona przez narzędzia różnego rodzaju. Tam, płyta musi zostać wyczyszczona w zautomatyzowanym procesie, który przygotowuje ją do kolejnego etapu. Tym etapem jest nałożenie rozgrzanego kleju na całą powierzchnię. Temperatura tego kleju jest  bardzo wysoka, a on sam jest bardzo mocno wiążącym specyfikiem, którego zadaniem jest związać akryl. Płyta zostanie pokryta owym akrylem w dalszym etapie produkcji, który po położeni na klej zostanie bardzo mocno z nim związany. Jednakże, dlaczego akurat akryl? Przede wszystkim akryl nadaje niesamowitego połysku meblom i w przeciwieństwie do wysokiej jakości drzewa lakierowanego jest zdecydowanie tańszy, a zachowuje mniej więcej ten sam efekt. 

Tak przedstawia się zadanie producent płyt akrylowychproducent płyt akrylowych w kontekście produkcji. Całość tego procesu jest w dużej mierze zautomatyzowana, a to wszystko po to, aby gotowy towar mógł trafić do klientów jak najszybciej tylko jest to możliwym. Akryl ma bardzo plusów samych w sobie, a proces jest szybki i sprawny, co z kolei ciągnie za sobą wiele korzyści związanych z ceną i tym podobnymi rzeczami.