Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Płyty warstwowe PIR - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Płyty warstwowe PIR

 

Nowe trendy w budownictwie wielkopowierzchniowym dążą do wyparcia tradycyjnych technologii i zastąpienia lekkimi materiałami panelowymi. Dobitnym przykładem jest zastosowanie warstwowych płyt izolacyjnych. Coraz częściej są one wykorzystywane do krycia dachów. Większość obecnie budowanych obiektów przemysłowych, magazynowych, handlowych jest projektowanych wyłącznie pod użycie jako budulca płyt warstwowych. Płyty są też chętnie wykorzystywane do wznoszenia hal sportowych, obiektów chłodniczych lub mroźni. 

Zastosowanie płyt izolacyjnych PIR

frezowane płyty izolacyjne pirNa rynku występuje wiele różnych odmian płyt warstwowych. Ich cechą wspólną są blaszane okładziny zewnętrzne. Różnią się natomiast tzw. rdzeniem czyli materiałem użytym do budowy rdzenia izolacyjnego. Może to być np. styropian lub poliuretan. Jedną z odmian płyt warstwowych są płyty izolacyjne PIR. W tym przypadku do budowy rdzenia używa się pianki poliizocyjanouretanowej. Ma ona wspaniałe właściwości izolacyjne nawet o 70% lepsze niż inne materiały. Produkcja płyt warstwowych PIR odbywa na zasadzie łączenia w procesie technologicznym okładzin z blach falistych, trapezowych lub gładkich ze sztywną pianką PIR. Dzięki sztywności pianki konstrukcja płyty jest stabilna. Na etapie produkcji przygotowuje się na płytach punkty montażowe. W celu uniknięcia mostków termicznych po montażu pianka po obu bokach płyty jest frezowana. Powstałe w ten sposób frezowane płyty izolacyjne PIR gwarantują szybki montaż i szczelną powłokę. Płyty warstwowe PIR są produkowane w różnych kolorach okładzin oraz w różnych grubościach. Umożliwia to odpowiedni dobór do wymaganej dla konstrukcji stopnia izolacji termicznej i akustycznej. Z tak wykonanych płyt wykonuje się bardzo dobre pokrycia dachowe oraz ściany zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcji. Istniej też grupa płyt warstwowych z okładziną blaszaną tylko z jednej strony. Są one wykorzystywane do wykonywania elewacji i dociepleń budynków.

Płyty warstwowe PIR mają cały szereg zalet, które stawiają je bardzo wysoko wśród współczesnych materiałów budowlanych. Przede wszystkim bardzo wysoki stopień izolacji termicznej. Po drugie wykonane z nich konstrukcje są bardzo lekkie i można je posadowić na gruntach mniej zwięzłych. Ściany zewnętrzne wykonane z płyt warstwowych z powodzeniem można łączyć z innymi technologiami. Ponadto należy zwrócić uwagę na wyjątkową odporność i trwałość płyt warstwowych PIR. Są one odporne na zagrożenia biologiczne w postaci gryzoni, mchów, glonów i porostów. Posiadają najwyższą klasę przeciwpożarową co ze względów jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.