Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Pobiegaj z innymi - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Pobiegaj z innymi

Nie mogliśmy i nie chcieliśmy odstawać od innych, dlatego podjęliśmy decyzję, że wzorem sąsiednich miejscowości także my zorganizujemy u siebie imprezę sportową dla biegaczy. Aktywność fizyczna stała się bardzo popularna, wręcz modna. Coraz więcej zawodów, coraz więcej osób uprawiających sport. Trudno nie reagować więc na to, co dzieje się wokół. Dlatego uznaliśmy, że warto zrobić coś dla naszych mieszkańców, nie tylko tych, którzy biegają, ale również dla ich rodzin, którzy chętnie będą kibicować przy trasie.

Musimy precyzyjnie zmierzyć czas

precyzyjny pomiar czasuOstatecznie głównym organizatorem zmagań zostało nasze biegowe stowarzyszenie, ale wspólnie z urzędem miasta, który zdecydował się włączyć w przygotowania, uznaliśmy, że skoro się bawić, to zróbmy coś wielkiego. I w ten sposób narodził się pomysł na cały sportowy weekend z biegiem, rywalizacją nordic walking oraz wyścigiem rowerowym. Sporo planowania i mnóstwo rzeczy do wykonania, ale cóż, w końcu sami tego chcieliśmy. Zresztą, udział w wielu sportowych imprezach w całej Polsce sprawił, że wiedzieliśmy, jak powinny wyglądać dobrze zorganizowane zawody. Na początek ustaliliśmy termin, choć wcale nie było to proste zadanie, biorąc pod uwagę, że tego typu imprez jest mnóstwo i najważniejsze było to, by nie kolidować z wydarzeniami w okolicy. Szukaliśmy także odpowiedniego miejsca. W przypadku biegu oraz nordic walking zdecydowaliśmy się na centrum miasta, a rowerzystów postanowiliśmy zaprosić na bardziej przełajowe tereny niedaleko. Potem wytyczenie trasy, dla biegaczy ustaliliśmy, że będzie to dystans 10 km. Postaraliśmy się również o atest związku lekkoatletycznego. Skoro dla nas to ważne, to dla innych biegaczy na pewno też. Równie istotne są rezultaty, dlatego postawiliśmy na precyzyjny pomiar czasu. Firm zajmujących się tą dziedziną jest sporo, więc mieliśmy dość szeroki wybór. Zdawaliśmy sobie sprawę, że na dokładne rezultaty zwracają uwagę zarówno biegacze, jak i rowerzyści, stąd decyzja o profesjonalnym pomiarze. Kwestie pomiarowe połączyliśmy z zapisami internetowymi, ponieważ konkretne firmy zajmują się jednym i drugim.

To nie był oczywiście koniec przygotowań. Do ogarnięcia były jeszcze między innymi pakiety startowe. Im bogatsze, tym lepiej, ponieważ tym większej liczby uczestników można się było spodziewać. Tak to jest, że sportowców trzeba też czymś skusić do przyjazdu na twoją imprezę, tym bardziej że wydarzeń jest naprawdę bardzo dużo. Zamówiliśmy także medale, które każdy otrzymywał na mecie. Poza tym oczywiście atrakcje dodatkowe, wszystko po to, żeby pojawiła się także publika. I pojawiła się, podobnie jak sportowcy, a my możemy już myśleć o przyszłorocznych zawodach.