Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Podatki jako pewnik - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Podatki jako pewnik

„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. – tak mawiał Benjamin Franklin i jak by na to nie patrzeć wiele w tym z prawdy. Podatki to zwykle zmora ludzi biznesu ale nie tylko. Każdy z nas jako konsument jest ostatecznym płatnikiem podatku od wartości  dodanej –  zwanego VAT – nabywając jakiekolwiek dobro czy usługę.

Może potrzebna podatkowa pomoc?

doradztwo podatkowe - wrocławPrzepisy podatkowe nie dla każdego są zrozumiałe, ordynacja podatkowa nie dla każdego jest do przebrnięcia.  Dlatego też dobrze, że istnieje doradztwo podatkowe, które w takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą. Napotkałam ostatnio w gazecie finansowej ogłoszenie: doradztwo podatkowe – Wrocław, byłam ciekawa i zadzwoniłam. Akurat potrzebowałam porady w zakresie wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych. Jak się ma do tej kwestii VAT, a jak wpływa na podatek dochodowy CIT? Dzięki temu, nie tylko znalazłam odpowiedź na nurtujący mnie temat: samochody osobowe w działalności firmy, ale dowiedziałam się, że zapotrzebowanie na  doradztwo podatkowe jest olbrzymie i ma wzrostową tendencję. A wszystko za sprawą zawiłości przepisów podatkowych, swoistej dżungli podatkowej. Doradztwo podatkowe zwykle obejmuje kluczowe obszary jak: podatek dochodowy,  VAT i akcyza, ceny transferowe, audyt podatkowy, jednolity plik kontrolny, polityka ograniczania ryzyk podatkowych. Zwykle usługi takie dostarczają również usługę zastępowalności we wszelkich kontrolach podatkowych, co daje większe poczucie bezpieczeństwa właścicielowi działalności. Doradztwo podatkowe to przede wszystkim śledzenie nowych zmian prawnych, aby w miarę prędko przygotować się i podjąć stosowne działania np. dostosowanie informatyczne systemów uwzględniające ów prawne zmiany. Dzięki takim usługom mamy możliwość szybkiego reagowania. Warto zadbać o to, aby istniało sprzężenie pomiędzy usługami podatkowego doradztwa a naszym finasowo-księgowym zapleczem. Pamiętajmy bowiem, podatki i księgowość to jak jedność.  Nie zapomnijmy również o możliwości wykorzystania preferencyjnych rozwiązań podatkowych, wszelkich ulg czy ustawowych uproszczeń podatkowych. Tu również z pomocą kłania się doradztwo podatkowe i wiedza za tym idąca.

Są sytuacje, w których nie warto oszczędzać na usługach konsultacyjnych . Taka pomoc merytoryczna profesjonalistów może pomóc nam w podjęciu kluczowych decyzji, pozwala wykorzystać atuty dla firm zawarte w przepisach prawnych i niwelować z drugiej strony ich uciążliwość. Może też przyczynić się do większego poczucia bezpieczeństwa.