Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Podawanie odpowiedniej karmy niezbędne dla suk karmiących - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Podawanie odpowiedniej karmy niezbędne dla suk karmiących

Organizm w którym rozwija się nowe życie musi sprostać wymaganiom ciąży, która jest nie lada wyzwaniem i obciążeniem. Dla każdego ssaka jest to czas wielkich zmian, kiedy rozwijające się nowe życie musi otrzymywać odpowiedni pokarm i dostawać to, co jest mu potrzebne do prawidłowego rozwoju. Po porodzie ssaki karmią swoje młode mlekiem, które jest produkowane w procesie laktacji. Matka karmiąca musi zatem dostawać odpowiedniej jakości oraz właściwie zbilansowany pokarm, który spełni wymagania żywieniowe potomstwa.

Dobrze odżywiona suka karmiąca dzięki odpowiedniej karmie

karma dla suk karmiącychSzczenięta, kiedy przychodzą na świat są bezbronne oraz całkowicie zdane na swoją matkę. To ona je czyści bezpośrednio po porodzie, opiekuje się nimi, zapewnia ciepło oraz bliskość. Jej pokarm jest najwartościowszym pożywieniem dla malutkich psiaków, które wraz z nim otrzymują właściwie wszystko, co potrzebują. Jest on bogaty w witaminy, minerały, niezbędne tłuszcze, łatwo przyswajalne białko oraz inne składniki odżywcze. Dzięki prawidłowemu żywieniu matki mamy pewność, że szczenięta otrzymują pełnowartościowe mleko, które w pełni zaspokaja ich potrzeby. Bardzo ważne zatem, by w misce naszego psa znalazła się karma dla suk karmiących, która doda jej energii, zapewni wszystko, co potrzebne jej oraz potomstwu. Suka ma bowiem wysokie zapotrzebowanie na składniki energetyczne i odpowiednia dieta jest niezbędna, by proces laktacji przebiegał prawidłowo. Jeśli suka nie otrzyma odpowiedniego pokarmu jej mleko będzie mało wartościowe, co negatywnie wpłynie na wzrost oraz rozwój szczeniąt. Odpowiednia karma dla suk karmiących jest odpowiednio zbilansowana, dostarcza matce energii, ważnych witamin, minerałów oraz tłuszczy, które są niezbędnym elementem wartościowego pokarmu. W pierwszych tygodniach po porodzie suka powinna mieć stały dostęp do jedzenia i jeść zawsze wtedy, kiedy ma na to ochotę. Powinna także dużo pić, bowiem dzięki temu laktacja będzie utrzymywała się na odpowiednim porodzie. Po około sześciu tygodniach szczenięta powinny być już dokarmiane, co sprawia, że zapotrzebowanie na składniki energetyczne u suki maleje.

Okres ciąży, porodu oraz laktacji jest sporym wyzwaniem dla suki, która musi dostosować się do zmian, jakie zachodzą w jej organizmie. Bezpośrednio po porodzie musi ona żywić swoje potomstwo swoim pokarmem, który powinien być wartościowy i pełen składników odżywczych. Dzięki temu szczenięta będą zdrowo się odżywiać i tryskać energią, co sprawi, że wyrosną na zdrowe oraz silne psy.