Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Polipropylenowa taśma do pakowania - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Polipropylenowa taśma do pakowania

Od wielu lat pracuję w jednym z największych magazynów w Polsce, w którym odpowiadam m.in. za logistykę. Na co dzień dbam również o bezpieczeństwo moich pracowników, którzy podczas pracy muszą stosować się do powszechnie panujących zasad BHP. Podczas załadowywania paczek oraz palet moi pracownicy korzystają z profesjonalnych akcesoriów, które umożliwiają im sprawne i przede wszystkim bezpieczne pakowanie produktów, które często grupuje się na dużych, ciężkich paletach. 

Dlaczego warto używać taśmę polipropylenową? 

polipropylenowa taśmaW naszym magazynie znajdują się głównie meble. Za pomocą wózków widłowych przenosimy m.in. łóżka, fotele, tapczany, stoły, a nawet i meblościanki. Do pakowania tak dużych produktów, które często są również niezwykle delikatne niezbędne są odpowiednie akcesoria, które nie tylko usprawniają pracę, ale również przede wszystkim chronią meble przed potencjalnym uszkodzeniem podczas transportu. Z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie w pracy wspomagamy się m.in. specjalnymi taśmami, foliami oraz zapinkami. Podczas pracy magazynowej bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza polipropylenowa taśma, która służy do pakowania paczek dowolnej wielkości. Produkt ten jest bardzo cienki i elastyczny, dzięki czemu idealnie dostosowuje się do kształtu danego przedmiotu. Warto przy tym podkreślić, że choć taśma ta jest cienka i półprzezroczysta, to jednak jej grubość można budować – wystarczy jedynie obwiązać dany mebel kilkoma warstwami folii. Taśma stabilizuje ładunek podczas transportu, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku przenoszenia delikatnych mebli wykonanych z miękkiego drewna. Można ją zakupić w większości sklepów budowlanych, w których możemy wybrać rolkę produktu o określonej grubości, długości oraz szerokości. W moim magazynie każdy pracownik posiada dobrze wyposażone stanowisko pracy, w którym znajduje się taśma polipropylenowa, zszywki, napinacz oraz wygodny, przenośny odwijacz. Zestaw ten przyspiesza pakowanie ładunków, które trwa zaledwie kilka minut. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że produkt ten jest znacznie tańszy od taśmy stalowej, na której może dochodzić do rozwoju rdzy. Standardowy zestaw do pakowania kosztuje około 700 zł, jednak produkt ten jest bardzo wydajny – regularnie używany wystarcza nawet na kilka miesięcy. 

Zalecam więc zakup profesjonalnego zestawu do pakowania palet przy użyciu taśmy polipropylenowej wszystkim tym, którym zależy na bezpieczeństwie pracowników, oraz ochronie produktów, które cyklicznie opuszczają magazyn. Odpowiednio zamontowana taśma nie tylko utrzyma nasz ładunek w jednym miejscu, ale również przyspieszy wypakowywanie palet podczas dostawy.