Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Popularność karykatur jako prezenty dla par - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Popularność karykatur jako prezenty dla par

W czasach ogólnej dostępności praktycznie wszystkich produktów dla każdego wbrew pozorom coraz trudniej jest sprawić komuś prezent, który wyróżni się na tle innych i zapadnie obdarowanym w pamięć na dłużej. Globalizacja i rozpowszechnienie zakupów przez Internet sprawiły, że możemy wybierać nawet z pośród produktów z zupełnie innej części świata, więc z jednej strony jesteśmy w stanie kupić coś unikatowego w Polsce, ale nie unikalnego w ogóle, ponieważ większość rzeczy wytwarzanych jest na skalę masową.

Zalety karykatur prezentowych

karykatury na zamówienieOczywiście nie wszyscy przywiązują duża wagą do tego, żeby prezent był jedyny w swoim rodzaju i nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak komuś zależy na podarowaniu czegoś, co nie może być pomylone z niczym innym to powinien coś po prostu stworzyć samodzielnie lub zlecić wytworzenie takiej rzeczy. Z tego względu coraz bardziej popularne stają się karykatury na zamówienie. Podobnie jak inne obrazy, wytwarzane pod konkretne osoby są one wyjątkowe i niepowtarzalne. Wbrew panującej powszechnie opinii karykatury nie muszą wyglądać jako obrazki wyolbrzymiające nasze wady, co docenią praktycznie tylko osoby obdarzone sporym dystansem do własnej osoby. Bardzo często zamawiane są ostatnio karykatury dla par, jako forma prezentu ślubnego. Co ważne, takie obrazki nie zawsze przedstawiają zniekształcone i nienaturalne postacie, a wręcz przeciwnie – ukazują osoby tylko lekko zmienione i to w taki sposób, żeby wyszły ostatecznie jako piękne i uśmiechnięte. Coraz częściej karykatury dla par zamawiane są z okazji rocznic ślubu z prośbą do artysty, żeby przedstawił jubilatów przekornie jako osoby znacznie młodsze lub znacznie starsze w zależności od tego, co jest mniej oczywiste w przypadku danej pary. Karykatura nie zawsze musi zniekształcać nasz wygląd, ale powinna zaskakiwać i chociaż delikatnie modyfikować stan faktyczny w taki sposób, żeby sprawić radość obdarowywanym. Przecież właśnie to jest najważniejsze we wręczaniu prezentów – uzyskanie uśmiechu na twarzy osoby lub osób, które przedstawia karykatura.

Coraz szybsze tempo życia sprawia, że potrzebujemy odskoczni i czegoś, co odciągnie nasze myśli od codziennych spraw i problemów. Właśnie dlatego tak popularne są ostatnio karykatury, dzięki którym nawet mają nie najlepszy dzień możemy spojrzeć na obrazek przedstawiający nas inaczej, niż my widzimy samych  siebie. Pozwala to na nabranie dystansu do własnej osoby i uświadomienie sobie, że inni widzą nas zupełnie inaczej, bez szufladkowania do konkretnych kategorii.