Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Posadzki przemysłowe z betonu - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Posadzki przemysłowe z betonu

Obiekty kubaturowe zwykle mają specjalne przeznaczenie. Oznacza to, że wewnątrz hal i wielkich budynków przemysłowych, odbywają się różnego rodzaju procesy, podczas których powstają różnego rodzaju siły. Oznacza to, że podłogi i posadzki, które występują w takich miejscach, muszą przenosić obciążenia, których nie spotkają w innych warunkach. Nic więc dziwnego, że do ich wykonania wybiera się materiały, które mają bardzo wysokie parametry techniczne. Pomimo bardzo wielu nowych technologii, w wykonywaniu posadzek przemysłowych wciąż przoduje beton.

Betonowe posadzki w halach przemysłowych

posadzki przemysłowe betonoweWykonanie posadzki w pomieszczeniach, w których odbywa się produkcja, zawsze jest wyzwaniem. Podłoga jest bowiem narażona na różnego rodzaju drgania i uderzenia. Często nie wystarczy zapewnienie odpowiedniej klasy ścieralności, a cienkie, nawet najbardziej twarde powłoki odpryskują pod wpływem zbyt dużych sił. W takim przypadku wykonuje się posadzki przemysłowe betonowe. Posiadają one bardzo wiele zalet. Po pierwsze mają znacznie krótszy czas wykonywania niż inne układy, które są znacznie bardziej złożone. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ proces budowlany nie znosi przestojów i opóźnień, ponieważ przynoszą one bardzo duże straty. Drugą zaletą jest to, że mają znaczną grubość. Przyczynia się to do świetnego przekazywania obciążeń. Naprężenia w betonie rozchodzą się pod kątem czterdziestu pięciu stopni, więc jeżeli nasza posadzka ma znaczną grubość, wszelkie siły mają przestrzeń, w której mogą zostać rozłożone i stłumione. Dzięki temu nie wystąpią żadne odpryski lub inne uszkodzenia polegające na wgnieceniu podłogi. Wykonanie takiej posadzki wymaga jednak posiadania odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się ułożeniem przemysłowej posadzki z betonu, to mamy pewność, że prace zostaną wykonane sprawnie i szybko. Żeby prace mogły być wykonywane ciągle należy zadbać o to, żeby w odpowiednich odstępach czasowych docierały na teren budowy dostawy mieszanki betonowej.

Posadzki przemysłowe powinny być wykonywane z mieszanki, w której składzie znajduje się zbrojenie rozproszone. Może ono być dodane w formie stalowych drucików lub specjalnych włókien naturalnych. Dzięki takiemu dodatkowi, posadzka nie będzie pękać podczas wiązania i schnięcia oraz będzie lepiej pracować podczas obciążenia eksploatacyjnego. Aby jeszcze bardziej zwiększyć jej parametry, wykonuje się odpowiedniej głębokości nacięcia, które wypełnia się silikonem. Wyżłobione szczeliny pełnią rolę dylatacji.