Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Praktyczne i estetyczne wnętrza ziemianek ogrodowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Praktyczne i estetyczne wnętrza ziemianek ogrodowych

Ziemianki są bardzo dobre jeśli potrzebujesz mieć dodatkową piwnicę, na przykład na wino. Dużo osób podczas budowy ziemianki zastanawia się nad jej wykończeniem. Każdy ma inny gust. Ja najbardziej lubię tradycyjne, kamienne ziemianki, w których znajdują się regały. W tych piwnicach czuć klimat, a kamienne posadzki sprawiają, że jest tam utrzymywana dobra temperatura. Dużo uzależnione jest od kształtu tego pomieszczenia. Z reguły w ziemiankach o kształcie graniastosłupa zmieścimy więcej, niż w kulistej.

Wykończenie wnętrza ziemianki ogrodowej

duża ziemianka ogrodowaZiemianka jest piwnicą, którą będziemy wykorzystywać przez lata. Jej wykończenie zależy od wielu rzeczy. Każda duża ziemianka ogrodowa powinna być wykończone z użyciem materiałów kamiennych. Zapewniają one izolację termiczną oraz są estetyczne w wyglądzie, nawet po wielu latach. Dodatkowo nie kruszą się, ani nie pękają. Podłoga może być wykończona na kilka sposobów. Pierwszym jest zwykła glina. Często nie trzeba nic robić, jeśli mieszkasz na terenie, w którym występują gliny. Można rozpalić ogień we wnętrzu dziury, kiedy jeszcze nie ma stropu. Glina stwardnieje i będzie mocna. Drugim sposobem są kamienie wraz z zaprawą murarską. Trzeba je ułożyć tak, aby podłoga była płaska. Sposób sprawdzony od stuleci. Podłoga może wiele przetrwać. Niektórzy decydują się na podłogę drewnianą. Deski wymagają impregnatora zabezpieczającego przed wilgocią oraz lakieru. Można je kłaść na glinie, przez co zwiększymy czas ich przydatności. Na ścianach najestetyczniej wyglądają kamienie. Z ich pomocą można robić trwałe sklepienia w kształcie łuku. Są bardzo dobre jeśli w ziemiance docelowo przechowywać będziemy wino. Zamiast stawiać regały pod ścianą, lepiej jest je ułożyć równolegle obok siebie. Zachowaj odstęp metra. Tyle wystarczy, aby móc wygodnie sięgnąć w dowolne miejsce. Dzięki temu rozsądnie rozplanujesz, gdzie położyć wino lub przetwory. Przechowując w ziemiance ziemniaki polecam włożyć je do skrzynek i poukładać pod regałami.

Tego typu piwnice to bardzo klimatyczne miejsca. W czasie największych upałów zachowują niską temperaturę, natomiast podczas mrozów świetnie izolują chłód i wilgoć. Jest to bardzo tradycyjne rozwiązanie, co oznacza, że sprawdzało się przez wiele lat. Już od stuleci kopano takie ziemianki, które służyły jako lodówki. Również w dzisiejszych czasach jest to przydatne, ponieważ w niewielkich domach trudno jest znaleźć wolną przestrzeń. Taka ziemianka nie jest kosztowna, a jej utrzymanie nie kosztuje nic. Dlatego ludzie chcą ją mieć.