Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Profesjonalna instalacja fotowoltaiczna - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Profesjonalna instalacja fotowoltaiczna

Miarą bogactwa człowieka nie jest to ile zarabia, a to ile ma. Dlatego każdy chcąc coś osiągnąć, powinien odkładać pieniądze na większe cele, bo można zarabiać niebotyczne sumy w skali roku, a i tak wszystko wydawać na bezsensowne rzeczy, które po dłuższym zastanowieniu okazują się niepotrzebne. Jeśli nie chcemy by tak było, powinniśmy zacząć oszczędzać pieniądze, w tym celu możemy zacząć oszczędzać na energii elektrycznej. Po pierwsze zostanie nam spora suma, którą będziemy mogli spożytkować w dowolny sposób, a po drugie przyczynimy się do ochrony środowiska.

Jak oszczędzić dzięki bateriom fotowoltaicznym?

profesjonalne baterie fotowoltaiczneOdpowiedz, na zadane przed chwilą pytanie jest bardzo prosta, a mianowicie wystarczy je zamontować. Nie musimy robić nic więcej. Profesjonalne baterie fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić do pięćdziesięciu procent pochłanianej energii, przez całe gospodarstwo rodzinne liczące średnio cztery osoby. Jak już wcześniej wspomniałem, jedyną rzeczą, którą musimy zrobić, jest montaż całej instalacji i właśnie tutaj tkwi cały sekret oszczędności. Instalacja musi być zamontowana w odpowiedni sposób. Zwykle montuje się jeden lub więcej rzędów baterii fotowoltaicznych w równomiernych, nie za dużych od siebie odstępach, po to, aby wykorzystać jak najlepiej dostępną powierzchnię dachów. Montaż całej instalacji odbywa się na stronie południowej dachu, dlatego, że właśnie od tej strony słońce najdłużej operuje po sklepieniu niebieskim i wytwarza najwięcej energii. W nowym budownictwie dach jest przystosowany do tego rodzaju instalacji, w starych domach zdarza się czasami, że nie można zamontować więcej niż określona liczba paneli słonecznych lub spad dachu nie jest skierowany w odpowiednią stronę. Można to obejść, wystarczy zrezygnować z montażu paneli na dachu naszego domu, a zastąpić to naziemną instalacją fotowoltaiczną. Co prawda zabiera ona nam trochę wolnego miejsca na naszej działce, ale nie obciąża dachu i pozwala na darmową energię. Jeśli umiejscowimy ją w niezacienionym miejscu, uzyskamy nawet lepszy efekt niż gdyby była na dachu.

Oszczędność na rachunkach za prąd odczujemy już po pierwszych czterech latach od montażu instalacji. Koszt całej instalacji w głównej mierze zależy od ilości zamontowanych paneli. Kwota, jaką musimy zapłacić za jeden panel to około pięciuset złotych. Przy wyborze ilości baterii słonecznych trzeba pamiętać o tym, że im więcej, tym lepiej, ponieważ stworzą one większą powierzchnię, która będzie pobierać energię słoneczną, a następnie przetwarzać ją na energię elektryczną.