Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Proste ćwiczenia mindfulness - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Proste ćwiczenia mindfulness

Zawód nauczyciela to chyba jeden z najbardziej stresujących zawodów świata. Przecież na nauczycielu spoczywa ogromna odpowiedzialność za przyszłe pokolenia, a także odpowiedzialność bardziej bieżąca, za bezpieczeństwo powierzonych im dzieci. Poza tym muszą nieustannie sprostać oczekiwaniom rodziców, znosić niegrzeczne zachowania, przebywać w nieustannym hałasie i w ogóle jest im naprawdę ciężko.

Mindfulness dla nauczycieli

mindfulness - ćwiczenia dla nauczycieliW odróżnieniu od psychoterapeutów, nauczyciele nie mają niestety żadnej superwizji, przez co muszą sobie sami radzić ze stresem i różnymi problemami. Dlatego bardzo, o wiele bardziej niż inne grupy zawodowe, narażeni są na wypalenie zawodowe. Z tego względu przydałby się jakiś sposób, który pozwoliłby nauczycielom radzić sobie z trudnymi dla nich emocjami i stresem. Tym sposobem mogłoby być na przykład mindfulness – ćwiczenia dla nauczycieli, dostosowane specjalnie do charakteru ich pracy i najbardziej typowych sytuacji, jakie spotykają w swoim życiu zawodowym mogłyby sprawić, że mniej nauczycieli będzie przeżywać wypalenie zawodowe, nauczyciele staną się mniej zestresowani i poprawi się komunikacja miedzy nimi a rodzicami i uczniami. Z tego względu coraz więcej szkół decyduje się na wprowadzenie tego rodzaju kursów dla nauczycieli. Jak dowiedziono mają one naprawdę bardzo duży wpływ na efektywność nauczycieli, zmniejsza się również dzięki nim odsetek nauczycieli korzystających ze zwolnień lekarskich. Top już jest argument finansowy, ponieważ zwolnienie lekarskie to duży kłopot i dodatkowe wydatki dla dyrektora szkoły. Warto się chyba jest skorzystać i zafundować kadrze nauczycielskiej tego rodzaju szkolenie. Na pewno zmniejszy ono motywację nauczycieli do pracy, a poza tym sprawi, że poczują się docenienie. Da im również różne narzędzia, która pomogą im radzić sobie z trudnościami, które napotykają w swej pracy. Jak dowodzą badania, mindfulness pomaga radzić sobie ze stresem, pomaga również zwiększyć swoje poczucie szczęścia. Może także być bardzo przydatne w walce z chronicznym bólem.

Mindfulness znaczy po prostu obecność we wszystkim, czym się w aktualnej chwili zajmujemy, bez nieustannej gonitwy myśli i rozmyślania o różnych przeszłych czy  przyszłych rzeczach. Jest to po prostu przeżywanie w pełni chwili obecnej. warto jest tego doświadczyć, bo tylko żyjąc w pełni chwilą obecną możemy poczuć, że żyjemy naprawdę, możemy poczuć prawdziwy smak potraw i prawdziwy smak życia. Warto chyba spróbować, jak to jest. Wystarczy do tego krótki kurs, albo nawet kilka książek z zakresu mindfulness.